Mersin; Siz bir dönün kendinize bakın

Mersin; Siz bir dönün kendinize bakın

AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in bir televizyon kanalında “Aydın’ın kayıp yılları var” söylemine muhalefet kanadından yanıt geldi. Özmen’in açıklamasını sert bir dille eleştiren CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin; “Aydın halkından yediğiniz okkalı sandık tokatını pek çabuk unutmuşsunuz. Siz bir dönün kendinize bakın” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in bir tv programında Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik açıklamalarına yanıt verdi. 

Mersin yaptığı yazılı açıklamada, Özmen’in “Aydın’ın kayıp yılları var” söylemini eleştirerek “Ha şunu bileydin Sayın Özmen, Aydın’ın AKP hükümetleri sayesinde kayıp on yılları var. Bir şehir düşünün ki yıllarca yeni Adliye binasının sadece yerini konuşuyor. Bir şehir düşünün ki sözde bir havalimanı var ancak Ankara uçağı bile inmez. Bir şehir düşünün ki Denizli’ye otoyol yapılacak masalını 20 yıla yakın süre dinlemek zorunda kalmış. Bir şehir düşünün ki Aydın Büyükşehir olana kadar 60 köyün suyu yoktu. Sizin hükümetlerinizin vaatlerinin başladığı gün doğan çocuklarımızı biz seneye askere yolluyoruz Sayın Başkan. Sizin bu hızınıza kalırsa Aydın, onların çocukları da askere gidecek. Neyse ki, daha evvel de söylediğimiz gibi, halk artık karaya doğru sürüklediğiniz bu geminin dümeninden sizi almaya karar verdi." dedi.

"Milleti, ekmeğe, aşa ve son olarak da on kuruşluk maskeye muhtaç haline getirdiniz. Milletvekilleriniz yaslamış sırtlarını Ankara’da ki ikametlerinde koltuklarına, on günde bir dostlar alışverişte görsün kabilinden birer açıklama. Oldu bitti zannediyorlar.” ifadelerini kullanan Mersin açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Siz önce iktidar partisinin il başkanı olarak, evinde oturmaya mahkum ettiğiniz emekli amcama, benzin fiyatını aşan mazot fiyatıyla iflasın eşiğine gelmiş çiftçime, dükkanını kapatan 50 bine yakın esnafıma bu çektirdiklerinizin hesabını verin. Doğal gazın, elektriğin fiyatını neden %50 indirmezsiniz? Benzinden pahalı sattığınız mazottan hala ÖTV’yi, ÖTV’nin KDV’sini milletin gözünün içine baka baka nasıl alırsınız? 

Bak Sayın Özmen, Biz sizin belediyeciliğinizi de biliyoruz, koyduğunuz tek taş üstünde taş yok bu memlekette. Aydın Büyükşehir Belediyesi ise 2009’da Aydın Belediyesi ile başlattığı sosyal belediyecilik hamlesini bu ülkede imrenerek bakılacak standartlarda tam 11 yıldır sürdürüyor. Hafıza-ı Beşer misyonla malüldür. Daha bir yıl önceki seçimi, Aydın halkından yediğiniz okkalı sandık tokatını da pek çabuk unutmuşsunuz. Dolayısıyla siz bir dönün kendinize bakın.” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158