Özdemir, güven tazeledi

Özdemir, güven tazeledi

CHP Aydın İl Kadın Kolları’nı gerçekleştirilen kongresinde mevcut Başkan Ayşe Özdemir 259 oy alarak güven tazeledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Kongresi, Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 4 yıldan beri CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanlığı görevini sürdüren Ayşe Özdemir, tek aday olarak girdiği seçimde 260 oyun 259’unu alarak güven tazeledi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, kısa bir konuşma yaparak, kongreye katılan herkese teşekkür etti.

“İktidarı biz kadınlar değiştireceğiz”
Divan Başkanlığına seçilen CHP Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Cömert, Türkiye’deki kadınların sorunlarına dikkat çekerek “Ülkemiz yıllardır kadınlarımız üzerinden siyaset yapan, kadını ikinci sınıf vatandaş olarak gören bir anlayışla yönetiliyor. Bu kötü kaderi hep birlikte değiştireceğiz. Kadını aşağılayan, ötekileştiren bu iktidarı biz kadınlar değiştireceğiz. Çünkü siyasetin kadının bakışına ve yüreğine ihtiyacı var. Kongremizin de geleceğe umut olmasını diliyorum” dedi.

Gündemi değerlendirerek konuşmasına başlayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise Başkan Ayşe Özdemir ve tüm kadın kolları ile önemli sonuçlara imza attıklarını belirterek, kongrenin Türkiye’deki demokrasi mücadelesine ve geleceğine bir umut olmasını diledi.

“Çağdaş, demokratik, laik, Türkiye’nin aydınlık yüzünü temsil eden çok değerli Cumhuriyet Halk Partili kadın arkadaşlarım” diyerek konuşmasına başlayan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; “31 Mart yerel seçimlerinde CHP’li kadınlar olarak gerçekten tarih yazdınız, helal olsun size. Gece gündüz demeden hep sahadaydınız, çalmadık kapı gidilmedik köy bırakmadınız. Hep birlikte seçimi kazandık. Biz her zaman vatandaşımızla beraber olduk. Seçim bitti diye sokaklardan çekilmedik yine vatandaşın yanında olmaya devam ettik. Bu zamana kadar ilçe kadın kollarımız ile beraber çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum, yeni yönetim kurulunun da hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kongrede söz alan CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız ise iktidar partinin politikalarını eleştirerek, CHP’nin iktidar hedeflerinde kadın kollarının önemine dikkat çekti.

Konuşmaların ve faaliyet raporunun okunmasının ardından tek listeyle gidilen seçimde Ayşe Özdemir, 259 oy alarak yeniden başkan seçildi. Özdemir’in yönetiminde Ayşe Şahin, Eylem Ünal Gürbüz, Feriştah Bayraktar Dündar, Özlem Özdemir, Aslı Gül, Binnur Ünlü Serin, Ferda Könteşlioğlu, Arzu Havva İnegöllü, Seval Çetin, Vacide Polat, Ayşe Dedeli, Nazan Akbaş, Eda Baykal, Semra Aktaş, Tülin Oyucu, Ayşe Şenocak isimlerinden oluştu.

Gerçekleştirilen kongreye, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yanı sıra CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ile Hüseyin Yıldız, CHP Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Ayfer Cömert, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ve Efeler Belediye Başkanvekili Abidin Arslan da katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Karadağ
Süleyman Karadağ - 2 yıl Önce

Bende Oradaydım Gercek Partili Arkadaşlarla Görüştük Ben 63 Den Beri CHP li yim 95 De İlçe Saymanıydım

liste
SIRADAKİ HABER

banner158