Özdemir; Savaş’tan özür bekliyoruz

Özdemir; Savaş’tan özür bekliyoruz

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir AKP Milletvekili Mustafa Savaş'ın yaptığı hareketin kabul edilemez olduğunu belirtti ve kendisinden “özür” beklediklerini ifade etti.

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Adnan Menderes Üniversitesi’nin Akademik Yıl açılışında Milletvekili Mustafa Savaş’ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na karşı yaptığı hareket ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

CHP'lİ Başkan Özdemir açıklamasında; "Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nin Akademik yılı açılış töreni için şehrimize gelen TBMM eski başkanı ve son başbakanımız sayın Binali Yıldırım'ı törene davet edilen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu karşılamıştır. Yolda yürürken AKP milletvekili Mustafa Savaş nezaket dışı bir davranışta bulunarak Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu'nu ittirmiştir. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde başkanımız Özlem Çerçioğlu'nun karşısına AKP Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak çıkan ve iki kez kaybeden Mustafa Savaş’ın, başkanımıza karşı bu davranışı kabul edilemez. Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Örgütü olarak Mustafa Savaş'ı kınıyoruz. Siyaset nezaket işidir; Mustafa Savaş'ı nezakete davet ediyor ve başkanımız Özlem Çerçioğlu'ndan özür dilemesini bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158