Özdemir’den Yavuz’un sözlerine sert tepki

Özdemir’den Yavuz’un sözlerine sert tepki

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun ‘anne’ ve ‘hanımefendi’ kimliğine yönelik sözlerine tepki geldi. CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, “Sizin daha ne kadar küçülebileceğinizi ben kestiremiyorum” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nun ‘anne’, ‘hanımefendi’ kimliğine uygun hareketi olmadığını söyledi. Daha önce pek çok kez kullandığı skandal sözlerle gündemden düşmeyen Yavuz’un bir kadına yönelik kullandığı ifade, yine tepkilere neden oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Yavuz’un açıklamasının ‘saygısızca’ olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Muhterem Hemşehrilerimiz,
Gün geçmiyor ki Aydın’da siyaset yapan AKP yöneticileri, vekilleri; hizmet açıklarını, basiretsiz temsil düzeylerini, iş bitirmekten uzak vizyonlarını, yanlışlar üzerine bina ettikleri polemiklerle taçlandırmasınlar…

İşte size yeni bir örnek; AKP vekili Metin Yavuz, bugün, yine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, bir kadına, bir anneye karşı; nezaketsizce, saygısızca ifadeler içeren bir hitapta bulunuyor. Siz hala daha bir kabalığı hem de yeni bir kabalık ile savunur haldeyseniz, sizin daha ne kadar küçülebileceğinizi ben kestiremiyorum.

Bütün bu ifadelerinizi Aydın kadınları olarak size iade ediyoruz. Ve buradan sizi, bu çirkinliğinizle birlikte şehrimizin engin yürekli kadınlarının vicdanına havale ediyoruz. Siz bir kadına karşı ifadelerinizle bu kadar küçülmüşken, elbette sizi mahkûm edecek bir yer bulunacaktır.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158