Özmen; Bol kepçeden oyları rüyanızda görürsünüz

Özmen; Bol kepçeden oyları rüyanızda görürsünüz

AKP Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun CHP Efeler İlçe Kongresindeki AKP’ye yönelik eleştiriyle ilgili yazılı açıklama yaptı. Özmen açıklamasında Çerçioğlu’na ithafken “Bol kepçeden oyları rüyanızda görürsünüz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu’nun, hafta sonu partisinin ilçe kongresinde AKP’nin Aydın’da başarılı olamayacağı, AKP Aydın milletvekillerinin halktan kopuk olduğu ve Aydın’da durmadıkları yönündeki bazı eleştirileriyle ilgili yazılı açıklama yapan AKP Aydın İl Başkanı Özmen, “Partisinin kongresinde kullandığı ifadeler CHP’li bir çok seçmenin dahi kendisine oy verdiğine pişman olduğunu ifade ettiği bir dönemde, partisinin ilçe kongrelerinde parti içi muhalefetin baskısını kırmak için kullanılan ifadeler gibi durmaktadır” dedi.

“VEKİLLERİMİZ HİZMETLERİ TAKİP EDİYOR”

Açıklamasında, Çerçioğlu’nun Efeler İlçe Kongresinde AKP’ye ve AKP Aydın milletvekillerine yönelik bir takım mesnetsiz açıklamalar yaptığını söyleyen Özmen, “Vekillerimiz TBMM’nin çalışmadığı dönemlerde mesailerini Aydın’da hemşerilerimiz ile birlikte geçirmekte, onların sıkıntılarına çözüm bulmak için gayret göstermektedirler. Hatta AK Partili vekiller seçim var gibi çalışıyor şeklinde haberler bile yapılmıştır. İl Başkanlığımızın başlattığı nöbetçi milletvekili uygulaması ile her hafta hemşerilerimizin sorunlarına birebir çare bulmaya çalışmaktadırlar, bu nedenle vekillerimizin halktan kopuk olduğuna dair bilgiyi BŞB Başkanına kim veriyorsa kendisini yanıltmışlardır. Aydınımıza yapılacak olan hizmetler de vekillerimiz tarafından takip edilmektedir. Şehir Hastanesinin ihale hazırlığı devam etmektedir. Otoyol ihalesi yapılmış ancak ihaleyi alan şirket oynak kur rejiminden dolayı yatırım riskini almamış teminatını dahi yakarak ihaleden çekilmiştir, önümüzdeki günlerde tekrar ihalesi yapılacaktır. Adalet Sarayının proje ihalesi yapılmış, 2020 yılında temelinin atılması planlanmaktadır” dedi.

“DEVLETİMİZ DAİMA FUKARANIN YANINDADIR”

Aydın’da 2019 yılında İŞ-KUR aracığıyla sadece özel sektörde 25 bin kişinin işe başlanmasının sağlandığını belirten Özmen, “12 bin 500 nüfusa sahip Buharkent Belediyesi organize sanayi bölgesine yatırımcı çekerek 2 yıla kadar 5 bin istihdam oluşturmayı planlarken BŞB Başkanı bugüne kadar Aydın’ın tümündeki organize sanayi bölgelerine acaba kaç yatırımcı ve girişimci gelmesine vesile olmuştur. Devletimiz her zaman garibanın, fakir fukaranın yanındadır. Sadece bu kış için Efeler ilçemizde 3 bin 600 haneye 2 bin 70 ton kömür yardımı planlanmaktadır. Jeotermal santraller ile ilgili Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Türkiye’deki JES’leri (Jeotermal Elektrik Santrali) inceleyerek, jeotermalin çevresel etkilerini belirlemek amacı ile çalışmalarını sürdürüyor. EBRD; JES’lerin çevresel ve sosyal etkilerini aydınlatmak için Nisan ayından bu yana çalışmayı yürütüyor. Yayınlanacak raporda, JES’lerin çevresel etkilerinin yanı sıra toplumsal ve sosyal etkileri de bu sunulacak. EBRD tarafından hazırlanacak raporun, jeotermal elektrik santrallerinin sosyal ve çevresel etkileri konusunda bugüne kadarki en kapsamlı çalışmalardan biri olacağı öngörülüyor” diye konuştu.

“TRAFİK SORUNUYLA İLGİLİ PROJELERİNİZ NELERDİR?”

EBRD tarafından araştırma sonuçlandığında en sağlıklı bilgileri öğreneceklerini söyleyerek, “Keşke bu süreçte BŞB de bu işin şovunu yapacağına ölçüm santralleri kurup hemşerilerimize algı üzerinden değil de gerçekler üzerinden konuşsaydı” diyen Özmen, “Hepimiz biliyoruz ki çevreye zarar vererek üretim yapan santrallere Çevre Şehircilik Müdürlüğü tarafından cezalar kesilmektedir. Vahşi üretim yaparak çevreye zarar veren santrallere en sıkı denetimlerin yapılması konusunda hem vekillerimiz hem bizler en yetkili kurumlara şehrimizin bu hassasiyetlerini iletiyoruz. Yine bu şehrin güneyinde özellikle otogar civarındaki kokunun kaynağını da herhalde en iyi BŞB bilmektedir. Halen Efeler ilçesinin arıtmasının tamamlanmamasından dolayı Aydın otogarına gelen yolcular, yolcularını uğurlayan misafirlerin de şikayetçi olduğu kokuları niye duymazlıktan geliyorsunuz. Ya da arıtmaların olmamasından BŞB bugüne kadar ne kadar ceza ödedi? Bir de sizin asli göreviniz olan işler var. Mesela; Aydın’ın trafik sorunu ile ilgili projeleriniz nelerdir? Otopark sorunu ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Geçen dönem karayollarının izin vermediğini söyleyerek topu taca attığınız alt geçitlerle ilgili bu dönem bir hamleniz oldu mu? Zira Sayın Cumhurbaşkanımız 30 ilin BŞB Başkanı ile yaptığı toplantıda size tüm iletişim kanallarını açmıştı, Karayolları nezdinde yeni bir girişiminiz oldu mu?” dedi.

“BOL KEPÇEDEN OYLARI RÜYANIZDA GÖRÜRSÜNÜZ”

AKP Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ve Metin Yavuz’un Aydın’ın yararı için Ankara’da her türlü desteği vermeye hazır oldukları yönündeki çağrılarını hatırlatan Özmen, “Yine yaptırmıyorlar, engelliyorlar diyecek misiniz? Vekillerimize asli vazifelerini yapsınlar diye çağrıda bulunurken sizde asli vazifeniz olan Belediyecilik hizmetlerini yapmayı düşünüyor musunuz? Zira ASKİ ile beraber 1,5 milyara yaklaşan bütçenizi eğer doğru bir şekilde yönetebilirseniz Aydın’ın özlediği hizmetleri yapabilirsiniz, bu şehre yapacağınız hizmetler için bir öncelik listeniz var mı? Aydın’da başarılı olup olamayacağımıza gelince; 24 Haziran 2018 seçimlerinde aldığınız oy ile 31 Mart 2019 da aldığınız oyları detaylı bir şekilde incelemeniz halinde göreceğiniz sonuçlar bence sizi şimdiden telaşlandırsın. Öyle bol kepçeden yüzde 60-70 oyları ancak rüyanızda görürsünüz. Yerel seçim sürecinde de hep belli bir farktan bahseden Sn. BŞB Başkanı, sandıkta bu oyu yakalayamadığı gibi oy farkının ciddi oranda kapanmış olmasından da belli ki çok rahatsız olmuş, yine yerel seçimin üzerinden 9 ay gibi bir süre geçmesine rağmen hizmet üretememenin verdiği psikolojik baskıdan olsa gerek önümüzdeki seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarla gündem yaratarak, gündemde kalma çabası Sn. BŞB Başkanının bu dönemde de hizmet üretmeyeceğini algı ile Belediyeyi yönetmeye devam edeceğini gösteriyor” diye konuştu.

“BŞB’Nİ SİZDEN ALMANIN MUTLULUĞUNU YAŞAYACAĞIZ”

Özmen yazılı açıklamasını, “AK Parti teşkilatları 7.Olağan kongre döneminden daha da güçlenerek çıkacaktır. Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımız ile 2023-2024 yolunda yapacağımız çalışmaların neticesinde Aydın’da birinciliğimizi perçinleyeceğimiz gibi BŞB’ni de sizden teslim almanın mutluluğunu yaşayacağız” ifadeleriyle noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Akkale
Hasan Akkale - 2 yıl Önce

Partinizin kimin yanında olduğunu son yapilanlarda gördü herkes. İşadamına partiliye sunulan sınırsız menfaatler artık bitti. Çıkar sağlayarak kendi Safinaza çektiğiniz insanlar dışında hiç bir vicdanli insan size oy vermez. Türklük, islam ve vatan menfaatleri adına yaptığınız kötülükleri herkes gördü. Partinin sonu gelmiştir. Koltuk degnegi niz ile birlikte tarihteki yerinizi alacaksınız. Ülkeyi batirdiniz. Ekonomi iflas etti. Yarattığını çıkarcı zümre niz ile birlikte hesap sorulacaktır .

liste
SIRADAKİ HABER

banner158