Sertel; Türkiye’nin başına ne geldiyse bu iki şapka yüzünden

Sertel; Türkiye’nin başına ne geldiyse bu iki şapka yüzünden

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, bütçe görüşmelerindeki konuşmasını Cumhurbaşkanı’nı temsilen iki şapkayla yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı ve Partili Cumhurbaşkanı olarak iki şapkasının bulunduğunu ifade eden Sertel, “AKP Genel Başkanı şapkasıyla başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere muhalefete olmadık hakareti ediyor. Muhalefet kendisini eleştirdiğinde ise Cumhurbaşkanı şapkasını takarak savcıları, hakimleri muhalefetin üzerine salıyor. Türkiye’nin başına ne geldiyse bu iki şapka yüzünden geldi” dedi. 

ESKİ PARTİLER MEZARLIĞINA GÖMÜLECEKLER
Türkiye’nin sorunlarının kaynağının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı şapkasını bırakmak istememesinden kaynaklandığını dile getiren CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, “Cumhurbaşkanı AKP Genel Başkanlığı şapkasını yani partisini hiç kimseye teslim edemedi. Bir dönem Ahmet Davutoğlu’na teslim etti. Baktı ki kendisini dinlemiyor görevden aldı. Sonra İzmir'de aday yaptığı, İstanbul'da aday olarak gösterdiği, hep seçimlerde başarısızlığa uğrayan Binali Yıldırım'ı yaptı. O da olmadı. AKP'nin Genel Başkanı şapkasını hiç bırakmadı ve bırakmayacak ama bu şapkayla birlikte tarih onları bu seçimde eski partilerin mezarlıklarına gömecektir, onu biliyorum” diye konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı 2021 bütçesi üzerine konuşan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u da eleştirerek, kendisinin adeta “küçük bir Recep Tayyip Erdoğan” olduğunu ve o şekilde davrandığını söyledi. 

İletişim Başkanlığı’nın basın kartı konusunda keyfiyetçi bir anlayışla hareket ettiğini dile getiren Sertel, şöyle devam etti:

“İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’de küçük bir Recep Tayyip Erdoğan olmuş ve öyle davranıyor. İstediğine basın kartı veriyor istemediğine vermiyor. Örneğin 15 yıl boyunca sürekli basın kartı taşıyan Aksaray Uluırmak Gazetesi Sahibi Cengiz Tarhan, sürekli kartını yenilemek için başvurdu. Uzun süre uğraştı ama kartını alamadı ve hak ettiği kartını alamadan yaşamını yitirdi. Yine hayatını gazetecilikle geçirmiş olan Merdan Yanardağ’ın kartı iki yıldır verilmiyor. Bu Pergoleci hazine arazisine kaçak yapı yaparken fotoğrafı çekildi diye İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında şikayeti nedeniyle savcılar 10.5 yıla kadar hapis istiyor. Devletin en üst makamına sırtını dayıyor ve istediği gibi hareket ediyor. Saray’dan bakınca hayat çok güzel. Hele evine 5-10 maaş giriyorsa çok daha güzel.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158