Tümer Apaydın Milletvekilliği için kolları sıvadı

Tümer Apaydın Milletvekilliği için kolları sıvadı

Cumhuriyet Halk Partisi'nde Milletvekilliği Aday Adaylığı başvurularının bitmesine sayılı günler kala adaylık açıklamaları hız kazandı. Önceki dönem Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın da aday adaylığını açıkladı.

Bozdoğan CHP'li eski dönem Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, CHP Bozdoğan İlçe Binası önünde düzenlenen toplantı ile 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler için milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Milletvekilliğine adım atan Apaydın, "Teveccüh edilir milletvekili olursam, yine halktan, sizden biri olacağıma söz veriyorum" dedi.
Bozdoğanlı vatandaşlar Apaydın'ın sözleri üzerine, 'geliyor gelmekte olan' şeklinde naralar attı.

'MAKAM BENİ BOZMADI BOZMAYACAK'
Sözlerine depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için başsağlı dileyen Bozdoğan CHP'li eski dönem Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, "Tekrar siyaset sahnesine hiç ayrılmadığım yolda geri milletvekili aday adayı olarak geri dönüyorum. Bugün kendime konuşma hazırlamadım çünkü aileye nutuk atılmaz. Çiftçinin, esnafın, köylünün, memurların dertlerinin ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Kimsenin şu anki duruma dayanacak gücü kalmadı. Bu ülkenin geldiği bu noktaya kayıtsız kalamazdım. Buradan baba ocağından memleketimden bu yola çıkmaya sizlerle karar verdim. Sizlerin yanında olmak şartıyla aday adaylığımı açıklıyorum. Sizlerle yine eskisi gibi iç içe olmaya, yine köylerde kahvede çay içmeye, tarlada sizi dinlemeye söz veriyorum. Biliyorsunuz ki başkanlığı 4 yıl önce bıraktım. 2 şeye çok üzüldüm. Birincisi bıraktı gitti dediler. İkincisi ne yaptı ki dediler. Biliyorsunuz ki Bozdoğan’da bir malım yok. 15 yıllık belediye başkanlığımda mütevazi bir hayat sürdürmeye çalıştım, çalmadım çırpmadım. Ailemin bana bıraktığı şereften başka bir şeyim yok. 2 üniversite öğrencisi okutuyordum. Çalışmak zorundaydım. Bana birçok ilçeden teklif geldi danışmanlıkla ilgili. Kuşadası’nı kabul ettim çalışmaya devam ettim. Evimi taşımadım gidip geliyordum. Onun için ben kaçmadım Tümer Apaydın bir yere gitmedi Tümer Apaydın Bozdoğan’ın ta göbeğinde.” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2023, 23:42
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158