'Uzak dur bu şehrin temiz kalpli halkından'

'Uzak dur bu şehrin temiz kalpli halkından'

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Dinç, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı’nın katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalara tepki gösterdi. Başkan Dinç, “Posacı; biz sana Aydın Büyükşehir Belediye Başkanına sarf ettiğin iğrenç sözlerini de, bugün sarf ettiğin düşük sözlerini de her fırsatta hatırlatacağız” dedi.

CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Dinç yaptığı yazılı açıklamada "Saatlerdir İzmir’de mucize üzerine mucize yaşıyoruz, kimi zaman öyle şeylere şahit oluyoruz ki; gözlerimiz doluyor, duygulanıyoruz, ağlıyoruz, hem de bütün ülke olarak hep birlikte.
Ama sözde kendini gazeteci sanan biriyle, ne yazık ki artık benim şehrimden milletvekili olduğunu ifade etmeye dahi utandığım birinin derdi tasası, hakaret ve iğrenç ifadeler." dedi ve açıklamasını şöyle devam etti:

"Bu milletvekilinin kadınlara özellikle söylediği ilk iğrençlikler değil bunlar, daha evvelde seviyesini belli etmiş, özellikle kadınlardan hak ettiği cevabı almıştı.
Ama bir konuya özellikle dikkat etmek gerek; şimdiye kadar hiçbir CHP’li milletvekili, ne AKP vekillerine, ne de kadın kollarına ne hakaret etti ne de benzer bir tutum sergiledi.
Posacı; biz sana Aydın Büyükşehir Belediye Başkanına sarf ettiğin iğrenç sözlerini de, bugün sarf ettiğin düşük sözlerini de her fırsatta hatırlatacağız. Bu seviyesizliğine toplum şimdiye kadar her platformda hak ettiğin cevabı verdi. Aydın halkı da her sandıkta hak ettiğin tokadı sana attı.
Bak Posacı, halen acımız taze, ülke olarak İzmir’de n gelecek küçük bir habere nefesimizi tutuyoruz. Hani eskilerin bir deyimi vardır; “öte bayıl” şu iğrenç cümlelerinle, fikirlerini al da o eski tabirle öte bayıl olur mu? Bizim endişelenecek kardeşlerimiz, bitmeyen tükenmeyen umutlarımız var. Bu iğrençliğin cevabını elbet sandıkta yine alacaksın, ancak sen artık vicdanlarda yerini deprem alanından gelecek bir fısıltıya kenetlenmiş Aydın halkı için, dibin de dibinde aldın. Yeni yerinde mutluluklar, uzak dur bu şehrin temiz kalpli halkından."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158