Verdiği sözleri tutmayan başkan olarak anılacak

Verdiği sözleri tutmayan başkan olarak anılacak

AKP’li Bozdoğan Belediyesi tarafından 71 işçinin işten çıkartılmasına CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır çok sert tepki gösterdi. Çankır, “71 kişiyi işten çıkarmak tamamen iş bilmemezlik, kin, nefret ve siyasi hesaplaşmanın ürünüdür” dedi.

AKP’li Bozdoğan Belediyesi tarafından kış günü 71 işçi işten çıkartıldı. Türlü bahanelerle insanların ekmeğiyle oynayan AKP’li Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır çok sert tepki gösterdi. Çankır, “Yaşam ve geçinme şartlarının ağırlaştığı bu kar kış gününde türlü bahanelerle  ile Bozdoğan Belediyesinde çalışan 71 kardeşimizin işten çıkarılmasını büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz.Daha önce işten çıkarılan 82 emektar çalışanla beraber evine ekmek götüren 153 baba anne artık evine ekmek götüremiyor Bozdağan ‘da.Seçimlerden önce her konuşmasında işçinin,emekçinin yanında olduğunu söyleyip son olarak 71 emekçi kardeşimizin işine son veren Bozdoğan Belediye Başkanı bu andan itibaren inandırıcığı olmayan,verdiği sözleri tutamayan bir başkan olarak anılacaktır” dedi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Çankır, “Bir yerde kimin çalışıp kimin çalışmadığını en iyi oradaki emekçiler bilir. Gidersiniz onlara sorarsınız, çalışana hakkını verirsiniz, çalışmayana da yol verirsiniz. Böyle bir tasarrufa kimse de karşı çıkmaz ama evine ekmek götürmek dışında bir çabası olmayan insanları sırf siyasi veya ideolojik sebeplerle mağdur etmenin, ekmeğiyle oynamanın vebalinin altından da kimse kalkamaz” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan Belediyesi’nin AKP’li Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’ın işçi kıyımı yaptığını söyleyen Çankır, “Ufuk Altıntaşın yapacağı ve geliştireceği projelerle istihdamı artırması,halka yeni gelir kapıları açması gerekirken işçi kıyımı yapması büyük bir vebaldir. Belediye Başkanlığı yaşadığı kente hizmet etmekle,halkının talep ve ihtiyaçlarını karşılamakla olacağını birilerinin Ufuk Altıntaşa anlatması gerekir.71 kişiyi işten çıkarmak tamamen iş bilmemezlik,kin,nefret ve siyasi hesaplaşmanın ürünüdür.İşten çıkarılan kardeşlerimizin her daim yanlarında olacağız.Bu hukuksuzluğu,sığınılan bahaneleri,153 kardeşimizin alın terine göz dikenleri tüm herkese haykıracağız .Mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarında işçi,emekçinin hakkı ve hukuku İçin devam edecek” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serap Terzi
Serap Terzi - 2 yıl Önce

Sayın Ali Çankır,kendi partinizin belediye başkanı seçilen, Efeler belediye başkanı da 'hiç kimseyi işten çıkarmayacağım' sözü ile seçim aldı,baya bir işçi çıkardı,Fatih Atay için böyle eleştiri yapmamıştınız. Neden?

liste
SIRADAKİ HABER

banner158