Vergili milletvekili aday adaylığını açıkladı

Vergili milletvekili aday adaylığını açıkladı

Aydın’da çevre mücadelesinin öncü isimlerinden, AYÇEP Başkanı Mehmet Vergili, CHP Efeler İlçe Örgütü’nde basın toplantısı düzenleyerek, milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, Vergili’yi kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Türkiye’nin çok önemli bir dönemden geçtiğini kaydeden Vergili, iktidarın mutlaka değişmesi gerektiğini savundu. yenikiroba.com

Halkın çıkarını gözeten kişilerin milletvekili adayı olması gerektiğini söyleyen Vergili, bu anlamda büyük mücadeleler verdiğini, yıllardır süregelen mücadelesini CHP’de taçlandırıp milletvekili aday adayı olduğunu anlattı.

ÇEVRE MÜCADELESİNİ ANIMSATTI
12 Eylül darbecilerine karşı mücadele verdiğini anımsatan Vergili, “Yıllardan beri de Aydın’ın doğası için mücadele veriyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu mücadeleleri, Meclis’te yapmak istiyorum. Geçmişte ne yaptıysak, AYÇEP’i nasıl kurduysak, Buharkent’ten Didim’e kadar nasıl mücadele ettiysek aynı şekilde eğer nasip olur da CHP’den aday olur seçilirsek, orada da daha fazlasını yapacağız. En hakkaniyetli, en toplumsal, en paylaşımcı yasaların çıkması için gayret sarf edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HALKIN ÇIKARLARI GÖZETİLMELİ”
Mevcut siyasal sistemin ittifaklarla devam ettiğini hatırlatan Vergili, “Ne olursa olsun önseçim olursa yine de iyi olacağını düşünüyoruz. Diyelim ki, olmadı. Dünyanın sonu değil. Halkın çıkarlarını gözeten insanların seçilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Yenikiroba.com Böyle olursa 3 vekil çıkaracağımıza 5 vekil çıkarır, gücümüze güç katarız” diyerek çalışmalarına katkı sunan herkese teşekkür etti.

Basın toplantısına önceki dönem CHP İl Başkanı Ali Çankır, Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, Efeler Kadın Kolları Başkanı Özlem Ekiz, Efeler Gençlik Kolları Başkanı Artuğ Akosman, Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin ile Koçarlı İlçe Başkanı Hakan Akın da katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158