Yavuz; Devlet işleri ağır sorumluluk demektir

Yavuz; Devlet işleri ağır sorumluluk demektir

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun açıklamalarının ardından yeni bir açıklama yaptı ve "Devlet işleri ağır sorumluluk demektir" dedi.

Bir süredir Aydın'da süre gelen AK Partili Metin Yavuz ile Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu arasındaki polemikte bugün AKP'li Yavuz yazılı bir açıklama daha yaptı. Yavuz, yazılı açıklamasında "Çok konuşulduğu ve kulağımıza kadar da geldiğine göre,  Sayın Çerçioğlu, şahsımıza yönelik olarak suç duyurusunda bulunmayı uygun görmüşler. Doğrudur, yanlıştır bilemeyiz. Eğer öyleyse elbette kendi iradeleridir ve Türkiye de bir hukuk devletidir. Gereği yapılır." dedi.

"Neye alınmışlarsa, avukatımız gider, gereğini yapar." diyen AK Partili Yavuz yazılı açıklamasında daha sonra şunları söyledi:

"Burada asıl üzerinde durulması gereken, Sayın Çerçioğlu gibi bir yerel yöneticinin içine çekilmeye çalışıldığı kısır tartışma ortamıdır. Kendisini uzun yıllardır tanırız. Bu, etrafındaki nifak çetesini görememiş olmasından dolayı olsa olsa kendisi için üzülürüz. 
Kendilerine ancak bir tavsiyemiz olabilir. Sayın Çerçioğlu, bu kısır tartışma ortamlarını derhal terk etsin ve Aydınlı olmanın ayrıcalığını hemşehrilerine yaşatmak için uğraşsın. Bu yörenin insanları, yanan 150 hektar ormanın sönmesi için hepimiz sahadayken, büyükşehir belediye başkanımız nerede diye bize sorduklarında, kendileri adına biz üzüldük. 

Siyasetin kadını erkeği olmaz. Ama biz yine de bir kadın belediye başkanından anne şefkatiyle hemşerilerinin sorunlarına daha hassas yaklaşmalarını beklerdik. İfademiz bu yönde bir serzenişti. Vaatlerin yerine getirilmesinden ziyade, şova dönük medyatik hareketler, hemşerilerimizin kendisine olan teveccühünü bu yönde kullanma tercihlerini ortaya koymuştur.
 
Siyasetteki eşit şartların ağırlığını kaldıramayan bir zihniyet, 40 dakika uzaklıktaki dev yangının ateşini değil, kişisel hırsların partisi olan zihniyetin gündem yaratma oyununun heyecanına kapılmış görünmektedir. 
Dediğimiz gibi, ülkemizin gündemi, yöremizin gündemi farklıdır. Didim'de vuku bulan utanmazlıkların üzerini örtmek isteyen bu gibi girişimler olsa olsa kıymeti kendinden menkul hareketlerdir. Biz "aydın olmak için Aydınlıyız" şiarını benimseyerek yola çıktık. 
Dilerlerse şehrimiz için, toprağımız, insanımız için kendilerine de yol gösterir, güç veririz."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158