Sosyal medya siyasetçilerine ders olur mu?

Bu seçim önceki seçimlerden biraz farklı yürüyor. Tüm kentlerde belediye başkan adayları öncelikle sosyal medya paylaşımlarını güveniyorlar. Buradan yaptıkları paylaşımlar ile seçimi kazanabileceklerini sanıyorlar.

Pike kazın ayağı öyle mi?

Öyle olmadığını İstanbul’da gördük. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesapları, adeta muhalefet belediye başkanı adayının hesapları gibi paylaşımlar yapmaya başladı.

Bu paylaşımlar sonrasında gazeteci Nevşin Mengü "Bu seçimde kıran kırana sosyal medya savaşlarına tanık oluyoruz. İBB Haber ve Büyükşehir Çalışıyor hesaplarını yöneten Ümit Kaya, AKP İBB adayı Murat Kurum ile anlaşmış. Bu iki hesap İmamoğlu ile ilgili haberler paylaşıyordu. Ümit Kaya hali hazırda hala İBB çalışanı" yorumunu yaptı.

Evet seçim kıran kırana geçiyor, ama her türlü yol mubahtır anlayışı da bu seçimde kendini gösteriyor.

İBB Başkanı İmamoğlu’nun sosyal medya hesaplarından İmamoğlu aleyhine niye paylaşımlar yapılıyor diye bir soruya yanıt aradığımızda yine karşımıza ulusal basından yer alan haberler çıkıyor.

İmamoğlu’nun rakibi, İmamoğlu’nun hesaplarını yöneten kişiyi yüksek bir meblağ karşılığında karşılığında anlaştığı iddiaları var. Bu da yetmiyor yine iddialar arasında bu kişinin İBB çalışanı olduğu da bulunuyor.

Şimdi Aydın’daki Başkan adaylarını sesleniyorum. Konvansyel medya mı yok sosyal medya mı?

Daha önce de söylemiştim. Sosyal medya sizi popüler yapabilir, ama seçim kazandırmaz. Her ne kadar sosyal medya günümüzde revaçta görünse de konvansiyel medyanın yerine asla ve asla alamayacaktır.

Tıpkı, bir gün herkes 15 dakikalığına meşhur olacak sözünde olduğu gibi, herkes sosyal medyada popüler olabilir, ama bunun da etkisi sadece ve sadece 15 dakikadır.

YORUM EKLE

banner158