Efeler'de İncir Cup heyecanı

Efeler'de İncir Cup heyecanı

40 yaş üstü veteran sporcuların yarıştığı Efeler Belediyesi İncir Tenis Cup Turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Turnuvanın ilk maçını Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Cengiz Altınkaya yaptı

Efeler Belediyesi İncir Tenis Cup Turnuvası, Aydın Tenis Kulübü’nde başladı. Çeşitli illerden gelen 40 yaş üstü veteran sporcuların yarıştığı turnuvanın ilk maçını Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Cengiz Altınkaya yaptı.

Turnuva öncesi gerçekleştirilen açılış töreninde konuşan Başkan Atay, turnuvaya öncülük etmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, tenis severleri Efeler’de ağırlamaktan mutlu olduklarını kaydetti.

MİLLİ MÜCADELE RUHUNU ANIMSATTI
“Ulusal Kurtuluş Savaşımızda düşmana karşı direnen ilk sivil örgütlenme burada gerçekleşmiştir. Böyle kutsal bir yerde oyun oynuyorsunuz. Bunun da çok anlamlı olduğunu düşünüyorum” diyen Atay, katılımcılara başarılar diledi.

Eski Bakan Altınkaya da tenis tutkusunun bundan 50 yıl önce başladığını belirterek, “Üniversiteyi birince Ankara Tenis Kulübü’nde başladım. O zaman böyle imkânlar da yok. Ne tenis topu ne tenis raketi bulabilirsiniz. Ankara’daki yabancı misyonerlerin çatlattığı tenis raketleri tamir edilirdi, biz de onları alırdık. İkinci el topları alırdık. Böylesine bir tutkuyla tenisçi olduk. Tenis hakikaten bir tutku. Bu güzel sporu yapan herkes bu camiaya çok büyük katkılar yapıyor” dedi.

“NİTELİKLİ BİR UĞRAŞ DALI”
Başkan Atay’ı tebrik eden Altınkaya, “Bu işlerin devamını diliyorum. Bu sporla ilgili kanaatimiz şu ki, etik değerleri en yüksek düzeyde bir uğraş dalı. Tenis dünyasında doping gibi şike gibi sansasyonel haberler duyamazsınız. Böylesine kaliteli, nitelikli bir uğraş dalıdır. O yüzden buraya katılan herkesi bir kez daha kutluyorum. Etik değerlerin önemini bir kez daha vurguluyorum” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ
Aydın Tenis Kulübü Başkanı Hasan Dinçer de “Efeler Belediyesi’nin katkılarıyla Akıncılar Tenis Kulübü’nün katılımıyla düzenlenen birbirinden değerli veteran sporcuları izleme fırsatı bulacağımız tenis şöleninde bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

“CENTİLMENCE BİR TURNUVA DİLİYORUM”
Turnuvaya katılan eski millî futbolcu Ali Akdeniz de “Hepimiz farklı spor dalından geldik. Futbol, hayatımızın büyük bir alanını kapladı. Ama futbolu bıraktıktan sonra tenisle tanışmam 40’lı yaşları buldu. Belki 5 yıl önce başlamış olsaydım daha iyi bir rakip olabilirdim ama bu turnuvada da elimden geleni yapacağım. Sizlere iyi bir turnuva diliyorum. Centilmence, festival havasında bir turnuva diliyorum” sözlerine yer verdi.

Gerçekleştirilen halk oyunu gösterisinin ardından turnuvanın ilk maçını Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ile Bayındırlık ve İskân eski Bakanı Cengiz Altınkaya yaptı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 00:35
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158