Gazeteciler ile saha komiserleri arasındaki buzlar eridi

Gazeteciler ile saha komiserleri arasındaki buzlar eridi

Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz’ün arabuluculuğu ile saha komiserleri ve gazeteciler arasında yaşanan gerginlik, tatlıya bağlandı. Görüşme sonunda her iki taraf arasında buzlar eridi.
 
Aydın’da büyük yankı uyandıran ‘Saha komiserleri basının başına dert oldu’ başlıklı haberler üzerine harekete geçen Aydın Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Kurşunel ile saha komiserleri ile problem yaşayan gazetecilerden Ramazan Aydemir’i bir araya getirdi. İki taraf arasında yaşanan gerginlik, İl Temsilcisi Açıkgöz’ün arabuluculuğu ile son buldu. Görüşme sonunda birlikte dostluk pozu veren Başkan Kurşunel ile Gazeteci Aydemir, saha komiserleri ile gazeteciler arasında yaşanan problemi konuşarak çözdü. Bu görüşme ise iki taraf arasındaki buzları eritti. 

“BİRBİRİMİZE DAİMA YARDIMCI OLMAYA ÖZEN GÖSTERECEĞİZ”
Saha komiserleri ile gazeteciler arasında yaşanan gerginliğin Aydın futboluna bir faydası olmayacağını savunan Kurşunel ve Aydemir, gerginliğin sürmesinin anlamsız olduğunu belirterek, “Biz spor camiası olarak büyük bir aileyiz. Spor medyası ve saha komiserleri, bu ailenin birer ferdidir. Türkiye Futbol Federasyonu yerel ligler talimatında saha komiserleri gazeteci arkadaşlarımıza karşı çok katı kurallar uygulamıştı. Bu uygulamalar olayları bu noktaya taşımıştı. Yapmış olduğumuz görüşmede problemlerin çözümü noktasında anlaştık. Yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırdık. Hepimiz Aydın futbolu için emek veren taraflarız. 

Bundan sonraki süreçte camiamızda ilişkilerimizi birbirimize karşı atacağımız adımlarla daha da sağlamlaştıracağız. Her iki taraf için yaşanan gerginliğin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Birbirimize karşı saygımızı bozmadan herkes görevini yapacak. Bu görevleri yaparken de birbirimize daima yardımcı olmaya özen göstereceğiz” dediler. Gazeteciler ile saha komiserleri artık, maçlarda eskiden olduğu gibi yine uyum içerisinde iyi geçinerek örnek olmaya devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2021, 21:41
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158