RunAydın Kuşadası'nda Koşuldu

Bu yıl ikincisi düzenlenen RunAydın maratonu Kuşadası'nda koşuldu. 5 km ve 10 km olmak üzere 2 farklı kategoride düzenlenen maraton renkli görüntülere sahne oldu.

RunAydın Kuşadası'nda Koşuldu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel'in de 5 km kategorisinde katıldığı yarışmaya kayıtlı olarak 388 kişi katıldı. Yarış öncesi basın mensuplarına açıklamada bulunan Ömer Günel şunları söyledi "Türkiye'nin dört bir yanından gelen sporcular bugün burada 10 km ve 5 km koşacaklar. Tabi burada önemli olan yarışı bitirmek. 7'den 70'e birçok sporcunun bulunduğu alanda herkes heyecanla start almayı bekliyor. Sezonun bittiği dönemde Türkiye'nin birçok noktasından sporcular Kuşadası'na geliyor. Bizim için en önemli kısmı bu. İkincisi Kuşadası'nin ismi sporla anılıyor. Bu bizim için oldukça keyifli ve önemli bir konu. Spor kültür ve sanat kenti idealimiz olan Kuşadası için önemli bir katkı. RunAydın, bundan sonraki dönemlerde, etapları büyüyerek ve katılımcı sayıları artarak devam edecek. O sebeple katkısının her yıl daha fazla olacağını düşünüyorum" dedi.

Yarışa katılan en yaşlı sporcu ise Adana'dan gelen 79 yaşındaki Ali Işıkbol oldu. 5km'de dereceye giren kadın sporcular sırasıyla Büşra Öztürk, Gülbahar Çetin, Pelin Pelis olurken, erkeklerde ise sırasıyla Ali Şimşek, Selman Deniz ve Ayhan Çalışkan oldu. 10 km'yi dereceyle bitiren erkek sporcular sırasıyla, Bedri Şimşek, Ferdi Orak, Ahmet Bayram oldu. 10 km'de dereceye giren kadın sporcular ise sırasıyla, Rahime Tekin, Tülin Onay, Şükran Bayar oldu.

Kategorilerde birinci, ikinci ve üçüncü olan yarışmacılara ödüllerini Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ve Aydın Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları verdi.

Haber: Cemil Ağırbaşer - Fatih Baştürk Dal

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158