Şampiyon Vali Köşger’i ziyaret etti

Şampiyon Vali Köşger’i ziyaret etti

Romanya’da düzenlenen Gençler 23 Yaş Altı Avrupa Halter Şampiyonası’nda koparmada 87 kiloyla gümüş, silkmede 116 kiloyla altın, toplamda 203 kiloluk derecesiyle altın madalya alarak Avrupa Şampiyonu olan Ayşegül Çakın, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’e ziyarette bulundu.

Aydın Valiliği’nde gerçekleşen buluşmaya Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Milli Sporcu Ayşegül Çakın, Antrenör Yunus Emre Demirtaş, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, Spor Şube Müdürü Serdar Küçük katıldı.

Milli sporcuya Aydın’ı gururlandırdığı için teşekkür eden vali Yavuz Selim Köşger “Başarılarının devamını diliyoruz. İnşallah madalyaların devamı gelecektir” diyerek, kendisine tam altın hediye etti.

Hedef Olimpiyatlar

Kendisini örnek alan genç sporculara yapabileceklerinin sınırı olmadığını inanç ve isteğin çok önemli olduğunu azla vazgeçmemelerini tavsiye eden milli sporcu, madalya kazanmaya devam etmek istediğini söyledi. Aydınlı Altın Kız, “Şuan en büyük hedefim Olimpiyatlar. Seneye Tokyo’da yapılacak Olimpiyatlara katılıp ülkeme altın madalya ile dönüş yapmak en büyük arzum. Elimden geleni yapacağım. Çalışmalara ara vermeden devam ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158