Şampiyonlar şampiyonu Duyar, Kuşadası'nın gururu oldu

Şampiyonlar şampiyonu Duyar, Kuşadası'nın gururu oldu

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’in desteklediği profesyonel fitness sporcusu Alina Duyar, Karadağ’da düzenlenen ‘IFBB Mr. Üniverse Montenegro 2023’ şampiyonası ‘Büyük Bayanlar’ kategorisinde şampiyonlar şampiyonu oldu. Türkiye ve Kuşadası’na büyük bir gurur yaşatan başarılı sporcu, verdiği destekten dolayı Başkan Ömer Günel’e teşekkür etti.

IFBB Mr. Üniverse Montenegro 2023 fitness şampiyonası, bu yıl 15-17 Eylül tarihleri arasında Karadağ’da düzenlendi. Şampiyonaya dünya genelinden yaklaşık 600 sporcu katıldı. Başkan Ömer Günel’in sponsor olduğu 33 yaşındaki Alina Duyar, ‘Büyük Bayanlar’ kategorisinde şampiyonlar şampiyonu unvanını elde ederek Kuşadası ve Türkiye’nin gururu oldu. Başarılı kadın sporcu aynı zamanda IFBB Pro kart da almaya hak tamcasino kazandı.

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel’e kendisine verdiği destek dolayısıyla teşekkür eden Alina Duyar, “Pro kart sahibi olduğum için artık IFBB Profesyonel Lig’e yükseldim. Hedefim Kuşadası ve Türkiye’yi 2024 yılında yurt dışında yapılacak şampiyonalarda en iyi şekilde temsil etmek olacak. Başkanımız Ömer Günel, her zaman sporcuların yanında” dedi.

“Gençlerimize örnek oluyor”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel ise, "Öncelikle elde ettiği başarıyla kentimizi sevince boğan Alina'yı tebrik ediyorum. Alina gibi başarılı kadın sporcularımıza mutlaka destek vermeliyiz. Çünkü Alina aynı zamanda gençlerimize de örnek oluyor. Kendisini tebrik ediyorum. Kuşadası her zaman sporcu dostu bir kent olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, 13:07
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158