TAHİR EFENDİLER ÇOĞALDI

17. yüzyılda şair Nef'i kendisine KELP diyen Tahir Efendi adında bir kadı için dörtlük yazmış.

"Tahir Efendi bana kelp demiş.

İltifatı bu sözde zahirdir

Maliki benim mezhebim zira

İtikadımca kelp tahirdir"

AKP Nazilli İlçe Yönetim Kurulu üyesi (aynı zamanda İsabeyli Şırlanspor'un başkanıymış) bir gazeteci kardeşimi tehdit ettiği yetmediği gibi bütün gazetecilere hakaretlerde bulunup; "Beden habersiz haber yapanı yerle bir ederim" demiş.

Sinirli bir kişiliği olduğunu söyleyip, "Benim yerim belli, İsabeyli'deyim. Bir daha hakkımda bütün gazeteciler benden habersiz yazı yazarsanız bak... Allahtan başka kimseden korkum yok. Kimseye gebe değilim. Anam avradım olsun yerle bir ederim hepinizi. Sadece sen değil benden habersiz bir kelime daha yazan gazeteciler için geçerli bu laflarım. Bir daha uyarmayacağım. Gelirsem tekme tokat girerim. Benim kimseden korkum yok" demiş.

Vallahi ben ne korktum ne korktum.

Şimdi, soyadı Sayın olan zat. Ben bu satırları senden habersiz yazıyorum. Ben bu trene bindiğimde 18 yaşındaydım. 64 yaşındayım ve hala bu trendeyim. Yani senin gibilerden korksaydık bu trene binmezdik. İsabeyli'deymişsin. Ben İncirliova Sınırteke'deyim. Sen beni bekleme, ben seni bekleyeyim. Tekme tokat dalacakmışsın ya, o kadar dayak yedikten sonra benim geri dönmem zor olur. Hiç olmazsa dayağımı evimde yiyeyim. Geri dönüş sorunum olmasın.

Şunu da söyleyeyim, atalarımız o kadar güzel sözler söylemiş ki, senin için de çok var...

YORUM EKLE