Büyükşehir üreticiden aldı vatandaşa dağıttı

Büyükşehir üreticiden aldı vatandaşa dağıttı

Koçarlı’da bamya üretimi yapan ve son günlerde hızlı fiyat düşüşünden dolayı mağdur olan bamya üreticisinin imdadına yetişen Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından üreticiden satın alınan bamyalar Aydınlı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıldı. Başkan Çerçioğlu üreticilerden 5 ton bamya satın alındığını ifade edip "Üreticimize destek olmak için yaptığımız alımı ihtiyaç duyulursa önümüzdeki dönemde de sürdüreceğiz. Üreticimizi hiçbir zaman mağdur etmeyeceğiz. " diye konuştu.

Daha önceki yıllarda portakal, patates, erik, nar ve çilek üreticilerinin tarlada kalan ürünlerini satın alarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtan Büyükşehir Belediyesi, bu kez de bamya üreticisine destek oldu. Hızlı fiyat düşüşünden dolayı üreticilerin tarlasında kalan bamyalar satın alınarak Aydınlı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı. Bamyalardan alan vatandaşlar uygulamadan memnun kalırken üreticiler de ürünlerinin değerinde satılmasının mutluluğunu yaşıyor. 

Üreticiler uygulamadan memnun
Bamyanın günlük olarak toplanması gerektiğinin, toplanmadığı takdirde ürünün çöpe gittiğinin altını çizen üreticiler, onlarca mahallede binlerce vatandaşın bamyadan ekmek kazandığını söyledi. Üreticiler, girdi fiyatlarının son dönemde sürekli yükselmesinin yanı sıra bamya fiyatlarının 20 gün içerisinde yüzde 35 düşmesinin de kendilerini zor durumda bıraktığının altını çizdi. İşçilerinin ücretlerini bile çıkarmakta zorlandıklarını belirten üreticiler, imdatlarına yetişen Başkan Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Başkan Çerçioğlu: Tarlada kalan ürüne Büyükşehir her zaman alıcıdır
"Aydın'da hiçbir üreticimizi namerde muhtaç etmeyiz" ifadelerini kullanan Başkan Çerçioğlu ise, çiftçinin yanında olmaya devam edeceklerini hatırlattı. Çiftçilerin önümüzdeki yıllarda da benzer sorunlar yaşamamaları için kooperatifleşmelerini sağlayacaklarını vurgulayan Başkan Çerçioğlu “Aydın Büyükşehir Belediyesi üreticimizin tarlada kalan ürününe her zaman alıcıdır. Bamya üreticimize en hızlı çözümü sunarak ellerindeki ürünü satın almaya başladık. Bu bamyaları da Aydın'ın 17 ilçesindeki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtacağız. Biz, üreticilerimizin daima yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Pala
Halil Pala - 4 yıl Önce

Aydın Halkına ucuz satış yapın. Vergileri bedava ve kim olduğu belli olmayan yerlere harcamayın.

Doğan Kovancilar
Doğan Kovancilar - 4 yıl Önce

Belediyeler işte böyle olmalı. Tebrikler Topuklu Efe.Bunu söyleyen kötü AKP li.

Nazende Keles
Nazende Keles - 4 yıl Önce

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız her zaman çiftçilere yardımcı muştur Alıp halka dağıtmıştır herkes aynı şeyi yapsa çiğci zor durumdakalmaz üretici ekmezse şehirli aç kalır
Başkanımız Özlem Çerçioğlu nu kutluyorum Iyiki varsınız Herkes paha li olduğu için bamya alıp yiyemez .

Filizbudak
Filizbudak - 4 yıl Önce

. başka nlma.buyaklslr.Allahrazlolsuniyikivarslnlzbaskanlm

liste
SIRADAKİ HABER

banner158