CHP’den bayram ikramiyesi teklifi

CHP’den bayram ikramiyesi teklifi

Her geçen gün artan enflasyon karşısında emeklinin maaşının kuşa çevrildiğini, hayat pahalılığının emeklinin belini büktüğünü vurgulayan Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında verilen 1000'er liranın alım gücünün de her gün biraz daha düştüğünü söyledi.

Korkusuz gazetesinden Hakkı Alakavuk’un haberine göre; CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, emekli, dul ve yetimlere verilen bayram ikramiyelerinin 2 bin liraya yükseltilmesini istedi. Akın, “İktidara göre enflasyon yüzde 12 ama vatandaşımızın enflasyonu yüzde 9. O nedenle, emeklilerimize, dul ve yetim maaşlarına önümüzdeki Ramazan ve Kurban bayramlarında verilecek ikramiyeler, her bayram için en az 2 bin lira olmalıdır” dedi.

Emeklilerin bayram ikramiyelerinin giderek eridiğini vurgulayan Akın şunları söyledi: 

“Emeklilerimiz yoksulluk, hatta açlık sınırının altında maaş alıyor. Yıllarca ülkesine hizmet veren emeklilerimiz, ne yazık ki hak ettiklerini alamıyor. Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri üç yıldır arttırılmadı. Bayram öncesinde bu artış hem emeklinin hem de esnafın yüzünü güldürecektir.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158