Başkan Atay’dan JES direnişine destek

Başkan Atay’dan JES direnişine destek

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Efeler ilçesine bağlı Kızılcaköy Mahallesi’nde Jeotermal Enerji Santrali uygulamasına karşı direnen vatandaşlara destek verdi. Sabahın ilk saatlerinde Kızılcaköylü JES direnişçileriyle buluşan Başkan Mehmet Fatih Atay, “Haklıyız, kazanacağız.” dedi.

Efeler ve İncirliova ilçelerine bağlı Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerinde yapılmak istenen Sarı Zeybek Jeotermal Enerji Santrali (JES) projesiyle ilgili, davaya bakan Aydın 1. İdare mahkemesinin dava sürecinde bilirkişi incelemesi yapıldı.

Tarım arazilerini, zeytin ve incir ağaçlarını tehdit eden JES için büyük direniş sergileyen Kızılcaköy, Dereağzı ve Gerenkova mahallelerindeki üreticiler, bilirkişi incelemesinde de ellerinde “Yeşilimize Zeytinimize Geleceğimize Dokunma, JES İstemiyoruz, JES’e Hayır, Havama Suyuma Toprağıma Dokunma” yazılı pankartlarla direnişlerini sürdürdü. Başkan Atay, JES istemeyen Kızılcaköylülerin direnişini ziyaret ederek, halkın her zaman yanında olacağını söyledi. Başkan Atay, vatandaşlara seslenerek, “Sonuna kadar yanınızdayım. Hiç endişe etmeyin. Haklıyız, kazanacağız.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158