Hayri Usta Lokantası, yeni yerinde hizmete açıldı

Hayri Usta Lokantası, yeni yerinde hizmete açıldı

Aydın’da 12 yıldır faaliyet gösteren Hayri Usta Lokantası, Ata Mahallesi Tepecik Bulvarı’ndaki yeni yerinde hizmete başladı. Görkemli açılışa protokolün, iş dünyasının ve lokantanın müdavimlerinin ilgisi yoğun oldu.

Mekânın işletmecisi Hayrettin Dincil, bu yolculuğa 12 yıl önce çıktıklarını dile getirerek, “Sizler sayesinde çevremiz genişledi. Artık kabuğumuza sığmaz olduk. Çok geniş kesimlerden müşterilerimiz var. Eski yerimizin artık bize yetmediğini gördük. Müşterilerimizden de bu yönde istekler geliyordu. 6 ay önce hazırlıklara başladık. Bugün açılışımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yolda muvaffak olmaya çalışıyoruz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

“MARKA DEĞER KATTILAR”
Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da “Buraya Efeler ilçesinde bir marka restoranın açılışı için geldik. Hayri Usta’yı ve eşini kutluyorum. Çok teşekkür ediyorum. İlçemize, Efeler’e bir marka değer kattılar. ‘Nereye gidelim?’ dendiği zaman akla Hayri Usta gelir. Neden? İşini güzel ve iyi yaptığı için. Herkesin damak zevkine uygun yemekler yaptığı için. Bu güzel mekânla şehrimizi marka şehir haline getirdiniz. Hayırlı olsun. Bol kazançlar, sağlıklar getirsin” ifadelerini kullandı.

“GURUR VERDİ”
AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı da bir anısını katılımcılarla paylaştı. Ankara karayolunda otobüslerin uğrak noktası olan bir dinlenme tesisi sahibiyle Hayri Usta Lokantası’na geldiklerini anlatan Posacı, “O arkadaşım ‘orayı çok beğendim’ dedi. Buraya tekrar gelmek istediğini söyledi. Hayri Usta Lokantası’ndan bu şekilde övgüyle bahsedilmesi bana onur verdi, gurur verdi. Başkanımızın ifade ettiği gibi hakikaten marka bir işletme oldu. Hayırlı uğurlu olsun” sözlerine yer verdi.

“GURMELERİN USTASI”
Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Muhammet Ali Künkcü de şevketi bostan yemeğini lokantalarda ilk defa Hayri Usta sayesinde yediklerini aktararak, “Aydın, neden bir Gaziantep gibi gurme şehri olmasın. Ben çok kişiler biliyorum, İzmir’den uçağa binip, İstanbul’dan uçağa binip Gaziantep’e yemek yemeye gidiyorlar. İnsanlar neden Aydın’a gelmesin? Ben harcadığı emeğe saygı duyarak başarılar diliyorum. İnşallah Aydın, nice gurmeler yetiştirir. Ama bütün gurmelerin ustası Hayri Usta’dır” diye konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158