Kazankaya’ya yapılan sözlü saldırıya AGC’den kınama

Kazankaya’ya yapılan sözlü saldırıya AGC’den kınama

Aydın Adnan Menderes Stadı’nda oynanan Efeler 09 – Kemalpaşaspor maçında, oyundan atılan Kemalpaşaspor yardımcı antrenörünün gazeteci Kamil Kazankaya’ya sözlü saldırıda bulunmasına Aydın Gazeteciler Cemiyeti’nden kınama geldi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC);  Üyemiz Kamil Kazankaya’ya yapılan fiziki ve sözlü saldırıya ilişkin AGC olarak kamuoyuna saygıyla duyurulur” diyerek başladığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

“Bugün oynanan Efeler 09 SFK- Kemalpaşaspor karşılaşmasında, Kemalpaşaspor’un yardımcı antrenörünün kırmızı kart görüp sahadan çıktığı esnada, saha kenarında görevini yapan ve cemiyetimizin de üyesi olan Efeler 09 SFK’nin basın sorumlusu Kamil Kazankaya’ya hakaret boyutuna ulaşan ifadeler kullandığını üzüntüyle öğrendik. Aydın Gazeteciler Cemiyeti olarak bu durumu kınadığımızı ve kabul etmediğimizi vurgulamak istiyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünü hatırlatarak Kamil Kazankaya’nın yanında olduğumuzu da vurguluyor, sporda daima centilmenliğin ve fair-play ruhunun hakim kılınması gerekliliğini yineliyoruz.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158