Acil karaciğer aranıyor

Efeler’de karaciğer yetmezliği teşhisi konulan 63 yaşındaki Selma Çaydamar’a acil karaciğer nakli yapılması gerekiyor. Hayata tutunmak için dört gözle uygun donörün bulunmasını bekleyen Çaydamar, duyarlı vatandaşlardan yardım istedi.

Acil karaciğer aranıyor

Bir yıl önce karaciğer yetmezliği olduğu anlaşılan Selma Çaydamar, Aydın ve İzmir’de çeşitli hastanelere giderek tedavi oldu. En son İzmir’de Kent Hastanesinde tedavi olan Çaydamar, bir yıl içerisinde 35 kilo kaybetti. Her gecen gün kötüleşen Çaydamar’ın kan değerlerinin yükselmesi üzerine doktorlar bir hafta içerisinde uydun donürün bulunması gerektiğini aileye bildirdi. 
Çaydamar, yakınlarında uydun kan grubu bulamayınca B RH+ ve 0 RH+ kan grubuna sahip hayırseverlerden yardım çağrısında bulundu. 
Efeler’in Fatih Mahallesinde yaşadığını dile getiren Selma Çaydamar, “Karciğer yetmezliği nedeniyle 1 yıldır tedavi görüyorum. Bu süreçte aşırı miktarda kilo kaybettim. En son tedavi olmaya gittiğim İzmir Kent Hastanesi’nde doktorlarım kan değerlerinin çok yükseldiğini ve bir hafta içerisinde uygun donürün bulunması gerektiğini söyledi. Yakınlarımda uygun kan grubunu bulamadım. Yardımsever vatandaşların hayata tutunmam için yardımcı olmalarını bekliyorum” dedi. 
UMARIM SESİMİZİ DUYARLAR
Eşinin karaciğerinin iflas etmesine çok az bir zaman kaldığını belirten Ata Çaydamar, duyarlı insanların donör olmalarını istedi.
Hayat kurtarmanın insanlığın gerektiği bir olay olduğunu ifade eden Çaydamar, “Umarım sesimizi duyarlar, bizlere yardımcı olurlar ve eşim sağlığına kavuşur” dedi.
Selma Çaydamar’a donör olmak isteyen hayırseverler, eşi Ata Çaydamar’e 0 5550680338 numaralı telefonunla ulaşabilir.
Kaynak: Hedef

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 16:58
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158