Başkan Çerçioğlu: Millet içinde imece olur

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bağışlarla ilgili olarak 'Devlet içinde devlet olmaz' eleştirisine yanıt verdi. Çerçioğlu, "Devlet içinde devlet olmaz ancak millet içinde imece olur" dedi.

Başkan Çerçioğlu: Millet içinde imece olur

Foxtv'nin sabah programında katılan vİlker Karagöz'ün konuğu olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından durdurulan ve hesaplara bloke konulan 'BİZ BİRİZ, BERABERİZ' kampanyası hakkında bilgiler verdi.

"Devlet içinde devlet olmaz, ancak millet içinde imece olur" diyen Başkan Çerçioğlu şunları söyledi:

"Devlet içinde devlet olmaz, ancak millet içinde imece olur. İmece yüzyıllardır devam eden kültürümüzde, örfümüzde, geleneğimizde olan adettir. Yakın zaman içinde yaşadığımız Elazığ depremi, Van depremi, hatta daha da geriye gidersek Marmara depreminde bütün yerel yönetimler vatandaşı ile kenetlendi, seferber oldu. İŞte imece tam da budur aslında. Bizim amacımız burada 11 belediye başkanının amacı kepenk indiren esnaf, işini kaybeden işçi ve gündelik ile çalışan şehrimize destek olmaktı. Bağış yapmak isteyen vatandaşımızla mağdur olan vatandaşımızın arasında köprü olmaktı. Bu süreçte yalnızca Aydın'da 45 bine yakın esnafımız işletmesini dükkanını kapattı. Vatandaşlarımız zor durumda. Amacımız haklı haksız tartışması yapmak değil, sadece ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ve destek olmaktı."

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 17:59
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158