Başkan Çerçioğlu, şoför esnafını kırmadı

Başkan Çerçioğlu, şoför esnafını kırmadı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydınlı şoförlerin taleplerini belediye meclisine taşıdı.Şoför esnafının belediyeye ödediği ruhsat ücretlerinde yüzde 50, otogar ve yol kullanım ücretlerinde ise 3 ay boyunca yüzde 50 indirim yapılması oybirliği ile kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel ve Aydın Milletvekilleri ile Aydınlı şoförleri ziyaret eden ve onların taleplerini dinleyerek destek sözü veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, pandemi sürecinin ilk aylarında belediye aidatlarının alınmaması kararının tekrar gündeme getirilmesi konusunu meclise taşıdı. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından hazırlanan karar oybirliğiyle kabul edildi. 

ŞOFÖR ESNAFI RAHAT BİR NEFES ALACAK

Bu kapsamda şoför esnafının belediyeye ödediği ruhsat ücretlerinde yüzde 50, otogar ve yol kullanım ücretlerinde ise 3 ay boyunca yüzde 50 indirim yapılması kararı alındı. Aydınlı şoförlerin rahat bir nefes almasını sağlayacak karar sevinçle karşılandı.

ÖZMERİÇ, BAŞKAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, “Pandemi sürecinde her esnaf gibi şoför esnafı da büyük zorluklar çekti. Şoför esnafı, bir taraftan hizmet verirken bir taraftan para kazanamıyor. Tüm kurumlara olduğu gibi belediyelere karşı da yükümlülüklerimiz var. Araçlarımız sefere çıkmasa dahi, nasıl Motorlu Taşıtlar Vergisi ödüyorsak, nasıl araçlarımıza sigorta yaptırıyorsak, yol kullanımı ve otogar ücreti adı altında belediyelere ödediğimiz ücretler var. Bu konu hakkında zaman zaman serzenişlerimiz oldu. Her yerde araçlarımızı Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak araçlarımızı ruhsatlandırıyoruz. Bunların belli bir ücreti var. Geçen yıl pandeminin ilk başlarında otogar ve yol kullanım ücretleri 2 aylığına alınmamıştı. Tabii hiçbirimiz bu salgının bu kadar uzun süreceğini tahmin edemezdi. Bu sebeple bizim de krizimiz devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yine taleplerimiz oldu. Bugünkü belediye meclis toplantısında da tüm şoför esnafını ilgilendiren otogar - yol kullanım ücretlerinin 3 ay boyunca yüzde 50 indirime gidildi. Bunun yanında özellikle servisçi esnafı, yılda bir defa ruhsat ücreti ödüyorlar. Bunda da yüzde 50 indirime gidildi. Tüm esnaf gibi taksici esnafı da bundan olumsuz etkileniyordu. Onların da ruhsat ücretlerinde yüzde 50 indirime gidildi. 6 bin şoför esnafını ilgilendiren, belediyeye ödemiş oldukları rakamlarda yüzde 50 indirim yapıldı. Bu karar doğrultusunda Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na ve belediye meclis üyelerine şoför esnafı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2021, 23:27
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158