Başkan Günel: Olağanüstü dönemde olağanüstü işler yapıldı

Başkan Günel: Olağanüstü dönemde olağanüstü işler yapıldı

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti grubunun eleştirilerine yanıt veren Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel adeta belediyecilik dersi verdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Kasım ayı ikinci oturumunda Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, AK Parti grubunun ASKİ’ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Başkan Ömer Günel, “Yapılan işlerin bu kadar büyüklüğü karşısında, oturup da internet sitesinde yayınlanmayan analiz raporlarını burada ifade ediyorsanız, ben de yatırımları belgeleriyle sunuyorum. Bu da var önünüzde. Bir teşekkür edin o zaman” dedi.

AK Parti grubunun açıklamalarının ardından ASKİ’nin hizmet ve yatırımlarını ilçe ilçe açıklayan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, adeta belediyecilik dersi verdi. Başkan Ömer Günel, “Hizmetlerin büyüklüğü karşısında bu kadar küçük eksikliklerin ifade edilmemesini bekliyorduk. İfade ettiğiniz için biz de hizmetleri tek tek açıklamayı daha uygun buluyoruz” dedi.

“Anlamadığınızı düşündüğüm için anlatıyorum”
AK Parti grubunun sözcüsü Mustafa Arı’nın konuşmasının ardından söz alan Başkan Ömer Günel, “AK Partili meclis üyesi arkadaşımız hizmetsizliği eleştirmedi. Yapılmış olan hizmetin internet sitesinde ilan edilmediğini eleştirdi. O yüzden ben kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç’ın arıtma tesisleriyle ilgili açıklamalarına rağmen eleştirilerini sürdüren AK Partili Mustafa Arı’ya yönelik konuşan Başkan Ömer Günel, “Meclis üyemizin ifade etmiş olduğu projelerin belli aşamada olmasının nedeni teknik nedenler. Yani paranın bir tanesini alalım, diğerlerini bitirelim deme şansınız yok çünkü proje bazında kredilendiriyorsunuz. Herhalde sorunuzun cevabı buydu sayın meclis üyem. Anlamadığınızı düşündüğüm için anlatıyorum” dedi.

“Ben çok daha önemli şeylerden bahsedeyim”
AK Parti grubuna seslenen Başkan Ömer Günel, ASKİ tarafından Aydın’a yapılan hizmetler sayesinde Aydın’ın çekim merkezi halinde geldiğini söyledi. Analiz raporlarının internet sitesinde yayınlanmamasının basit bir eksiklik olduğunu vurgulayan Başkan Ömer Günel, “8600 analizin yapıldığını elinizdeki belgeden görüyorsunuz. İnternet sitesinde ilan edilmediğini düşündüğünüz için eleştiri getirdiniz. Bu basit bir eksiklik, çok rahat giderilebilir” dedi.

Başkan Ömer Günel, “Ben çok daha önemli şeylerden bahsedeyim. Büyükşehir Belediyemiz ve ASKİ her yıl olduğu gibi bu yıl da 17 ilçede, 671 mahallede halkımızın ihtiyaçlarını karşılayarak sorunlarını hızlı çözüme kavuşturmuştur. Aydınımız her geçen gün Büyükşehir’in yatırımları ile bölgemizin ve ülkemizin çekim merkezi haline gelmektedir. ASKİ’nin bugüne kadar yapmış olduğu yatırımları detaylarda boğulmadan söyleyeyim; Bozdoğan’a 95 milyon, Buharkent’e 42 milyon, Çine’ye 80 milyon, Didim’e 115 milyon, Efeler’e 421 milyon, Germencik’e 70 milyon, İncirliova’ya 73 milyon, Karacasu’ya 64 milyon, Karpuzlu’ya 41 milyon, Koçarlı’ya 78 milyon, Köşk’e 45 milyon, Kuşadası’na 285 milyon, Kuyucak’a 59 milyon, Nazilli’ye 116 milyon, Söke’ye 57 milyon, Yenipazar’a 31 milyon. Yani toplam yatırım miktarı 1 milyar 900 milyonu bulan yatırımdan bahsediyoruz. Bu sene ASKİ’nin 400 milyonluk bütçesinin yüzde 40’ı da yatırım bütçesi. Yani yine ciddi yatırımlar gidecek. Tabi burada enflasyonun yüzde 18 olduğu, zorlu süreçlerden geçtiğimiz, pandemi ve depremin yaşandığı dönemde ne Aydın Büyükşehir Belediyesi gelir ücret tarifesine zam yaptı, ne de ASKİ herhangi bir şekilde suya zam yaptı” dedi.

“Küçük eksiklikleri ifade ettiğiniz için biz de hizmetleri tek tek açıklamayı uygun buluyoruz”

AK Parti grubunu küçük eksiklikleri gündeme getirmekle eleştiren Başkan Ömer Günel, “Hizmetlerin büyüklüğü karşısında bu kadar küçük eksikliklerin ifade edilmemesini bekliyorduk. İfade ettiğiniz için biz de hizmetleri tek tek hizmetleri açıklamayı daha uygun buluyoruz. Yapılmayan her zaman bir şeyler vardır. Bugün yapılmayan, eksik yapılan, devam eden dinamik bir yaşamdan bahsediyorsunuz ve ihtiyaçların her geçen gün arttığı bir Aydın’dan bahsediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

“Bir teşekkür edin o zaman”
AK Parti grubunun yapılan hizmetler karşısında teşekkür etmediğini ifade eden Başkan Ömer Günel, “Yapılan işlerin bu kadar büyüklüğü karşısında, oturup da internet sitesinde yayınlanmayan analiz raporlarını burada ifade ediyorsunuz. Ben de yatırımları belgeleriyle sunuyorum. Bu da var önünüzde. Bir teşekkür edin o zaman. Daha doğru olmaz mı? Yapılanlar için teşekkür edin ki eksikleri doğru tespit edelim” dedi.

Başkan Ömer Günel’den Başkan Çerçioğlu’na teşekkür
Konuşmasının sonunda Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne hizmetleri için teşekkür eden Başkan Ömer Günel, “Ben başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na, ASKİ’nin fedakâr yönetimine ve çalışanlarına teşekkür ediyorum. Bu sene yeni bütçesindeki yatırımın yüzde 40 oranında olması da bunca zorluğa rağmen çok ciddi fedakârlık gerektiren ciddi bir yatırım bütçesidir. Çalışan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER