Eserleriyle Milli Mücadele’yi anlatacaklar

Eserleriyle Milli Mücadele’yi anlatacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milli Mücadele’nin 100’üncü yılı onuruna "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi" konulu resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “Kentimizde yaşayan bütün çocuklarımızla gençlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” dedi.

CHP Genel Merkezi, Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında anlamlı bir projenin altına imza atarak, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Atatürk, Milli Egemenlik ve Demokrasi” başlıkları altında resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. Çocuklar ve büyükler olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilecek yarışmaya katılmak isteyenler, eserlerini 6 Mart Cuma günü saat 17.00'a kadar CHP Genel Merkezi’ne elden, kargo veya posta yoluyla teslim edebilecek. Dereceye girenler, 6 Nisan Pazartesi günü açıklanacak. Ödüller, 23 Nisan’da düzenlenecek törenle eser sahiplerine teslim edilecek. Yarışmanın detaylı bilgilerine ve yarışma şartnamesine "23nisan.chp.org.tr" internet sitesinden ulaşılabileceği açıklandı.

“YOĞUN KATILIM BEKLİYORUZ”

CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, Kuşadası’ndan yarışmaya yoğun katılım beklediklerini belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezimiz resim, şiir ve beste yarışması düzenleyecek. Dereceye girenlere toplam 145 bin TL para ödülü verilecek. Tüm çocuklarımızla gençlerimizi yarışmaya katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2020, 22:20
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158