İmamoğlu: Belediye devletin sahadaki elidir

İmamoğlu: Belediye devletin sahadaki elidir

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün saban FOXTV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtladı. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bağış toplayan belediyelere yönelik "Devlet içinde devlet olmaz" sözlerine yanıt verdi. İmamoğlu, "Belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır" şeklinde yanıt verdi.

İsmail Küçükkaya’nın sabah kuşağında sunduğu “Çalar saat” programına katılan İmamoğlu yapılaşmanın fazla olduğu yerlerde salgının hızının daha yüksek olduğuna dikkati çekerek, "Sokağa çıkma yasağında ısrarlıyız." dedi.

İmamoğlu "İstanbul’un yüzde 15’i dahi 2.5 milyon yapıyor. Bu nedenle sokağa çıkma yasağında ısrarlıyız. Bunu ben değil bakın Bilim Kurulu da söylüyor. Bazı sözüm ona gazeteciler bizi ‘darbe’ ile suçladılar. Aslında sokağa çıkma yasağına gerek olmadığını yazdılar. Tedbirler almaya başladığımızda milleti galeyana getirdiğim söylendi. Yapılaşmanın fazla olduğu yerlerde salgının hızı daha yüksek. 'Devlet içinde devlet olmaz' dendi, belediye devletin sahadaki elidir, devletin hasıdır. Belediyenin vakfından başvuru yaptık, pazardan beri bekliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158