Küçükyumuk ailesinin anıları burs fonu ve hatıra ormanıyla yaşatılacak!

Küçükyumuk ailesinin anıları burs fonu ve hatıra ormanıyla yaşatılacak!

İzmir depreminde Doğanlar Apartmanı’nın enkazının altında kalarak hayatını kaybeden Küçükyumuk Ailesi’nin adını yaşatmak amacıyla kampanya başlatıldı.
İzmir depreminde hayatını kaybeden Mert Küçükyumuk, eşi Eda ve 2 yaşındaki oğlu Ateş için ailesi ve dostları Küçükyumuk Hatıra Ormanı’nın oluşturulması için harekete geçti. Sosyal medyadan duyurulan kampanya için isteyen herkes bağışta bulunabiliyor.
Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) da yıllarca TOG bünyesinde gönüllü olarak projelerde yer alan ve sosyal sorumluluk eğitimleri vererek pek çok gencin kendisi gibi gönüllü olmasına vesile olan  Mert’’in ve ailesinin anısını yaşatmak için bir burs fonu oluşturdu. Toplum Gönüllüleri Vakfı, “Mert & Eda & Ateş Küçükyumuk Burs Fonu” ile  üniversiteli gençlerin eğitimine destek olacak! 

Uzun yıllar, sosyal fayda yaratmak için Dokuz Eylül Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Topluluğu’nda gönüllülük yapanMert Küçükyumuk 33 yılık yaşamı boyunca birçok sosyal sorumluluk projesinde görev aldı. 30 Ekim günü İzmir’i vuran 6.6 şiddetindeki depremde eşi Eda ve 2 yaşındaki oğulları Ateş’le birlikte Bayraklı ilçesindeki Doğanlar Apartmanı enkazı altında kalan Küçükyumuk ailesinden 51 saat sonra kötü haber geldi. Yakınları ve çalışma arkadaşları Küçükyumuk ailesinin adını yaşatmak için adeta seferber oldu. Bir yandan aile adına üniversiteli gençlerin eğitimlerine katkıda bulunmak için Toplum Gönüllüleri Vakfı ile burs fonu oluşturulurken, diğer yandan da Ege Orman Vakfı iş birliğinde kurulacak hatıra ormanı için fidan bağışı kampanyası başlatıldı.  Mert Küçükyumuk’un arkadaşları; “Çok sevdiğimiz arkadaşımız Mert ve ailesinin adı bundan böyle hatıra ormanında yaşayacak. Aile adına açılan burs fonuyla da ihtiyaç sahibi  üniversite öğrencilerinin eğitimine katkıda bulunulacak” dedi. 

Hatıra Ormanı ve Burs Fonuna herkes bağışta bulunabilecek
Ailesi ve dostları  tarafından oluşturulan hatıra ormanı kampanyasına Mert Küçükyumuk’un kız kardeşinin görev yaptığı Insider şirketindeki çalışma arkadaşlarından da büyük destek geldi. Kampanyaya fidan bağışında bulunmak isteyen vatandaşların Ege Orman Vakfı İş Bankası Gündoğdu Şubesi’nde Küçükyumuk hatıra ormanı için açılan hesaba bağışta bulunabileceği ifade edildi. TOG tarafından oluşturulan ve Mert’in birlikte gönüllülük yaptığı dostları tarafından desteklenen burs fonu içinse; aşağıdaki hesap bilgilerinden bağış yapılabilecek. 

Burs Bağış Hesap Bilgileri:
Garanti Bankası Bağlarbaşı Şubesi
Hesap Alıcı Adı: Toplum Gönüllüleri Vakfı
Hesap No: 422 - 6294863
IBAN No: TR98 0006 2000 4220 0006 2948 63 
Kredi kartıyla bağış yapmak için: https://bit.ly/2IhhvMB 


 
 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER