Nazilli deve güreşi festivaline büyük ilgi

Nazilli deve güreşi festivaline büyük ilgi

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Nazilli Deve Güreşi Festivali büyük ilgi gördü.

Nazilli’nin ev sahipliği yaptığı ve büyük mücadelelere sahne olan Nazilli Deve Güreşi Festivali gün boyu yapılan güreşlerin ardından sona erdi. Birbirinden renkli görüntülerin yaşandığı Şölen havasında geçen deve güreşi festivaline vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Ege, İç Anadolu, Akdeniz ve Marmara Bölgelerinden yaklaşık 200 devenin katıldığı güreşlerde vatandaşlar, kıran kırana geçen 100’e yakın mücadeleye tanıklık etti. Büyükşehir Belediyesi Kupası, Nazilli Belediyesi Kupası ve Muhtarlar Derneği kupası, yapılan güreşler sonucunda sahibini buldu. Güreş severlere doyasıya bir heyecan yaşatan Nazilli Deve Güreşleri’ne Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal, oda başkanları, STK üyeleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Başkan Çerçioğlu büyük ilgi
Güreş alanına Aydın Büyükşehir Belediyesi otobüsüyle gelen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, vatandaşların sevinç gösterileriyle karşılandı. Başkan Çerçioğlu’nu konfeti ve meşalelerle karşılayan vatandaşlar, güreşe katılmasından dolayı kendisine teşekkür etti. Güreş arenasına giren Başkan Özlem Çerçioğlu, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile birlikte halkı selamladı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158