Sağlık Müdürlüğü’nden eldiven uyarısı

Sağlık Müdürlüğü’nden eldiven uyarısı

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada eldivenlerin yarattığı yalancı güven hissiyle ellerin daha az temizleneceğine dikkat çekildi.
Korona virüsü salgınının Türkiye’de de görülmesi ile birlikte alınan önlemler artarken, vatandaşlar da kendi önlemlerini almaya çalışıyor. Önlemlerin en başında kişisel hijyenin önemi vurgulanırken, kullanılan tıbbi eldivenlerin yeterli olmadığı belirtildi.

“Yalancı Güven Hissi”
Aydın İl Sağlık Müdürlüğü de konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla eldiven kullanımı hakkında bilgilendirme ve uyarı mesajı yayımladı. Yapılan paylaşımda “Eldivenler, sağlık personelinin hasta sekresyonları ve çıktılarına temas durumunda kullanacağı kişisel koruyucu ekipmanlardır. Toplumda eldiven kullanımının yeri yoktur. Eldiven sizi COVID-19’dan korumayacaktır. Hatta eldiven kullanan kişilerde oluşan yalancı güven hissi ile eller daha az temizlenecek ve virüsün yayılımına neden olacaktır. Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için el hijyeni sağlayın” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Kent09

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158