Söke'de kanalizasyon çalışmaları sürüyor

Söke'de kanalizasyon çalışmaları sürüyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Söke’ye hizmetleri hız kesmeden devam ediyor. ASKİ ekipleri tarafından Savuca, Yenidoğan ve Yenikent Mahallesi’nde kanalizasyon yapımı çalışmaları sürüyor.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin il genelinde yürüttüğü hizmet ve yatırımlar devam ediyor. Ekipler tarafından tüm Aydın’da olduğu gibi Söke’de de çalışmalar yoğun bir tempoyla sürdürülüyor. Söke’nin senelerdir kronik hale gelen sorunlarına bir bir neşter vuran Büyükşehir Belediyesi tarafından Savuca, Yenidoğan ve Yenikent Mahallesi’nde kanalizasyon yapım çalışmaları sürdürülüyor.

Yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Fatih Akkentli “Savuca ve Yenidoğan mahallemizde yapılacak alt yapı yatırımlarımız Özlem Başkanımızın çok önem verdiği yatırımlar. İki mahallemiz alt yapı ağımıza katılınca arıtma tesisimize ek yapacağız. İleri Biyolojik atık su arıtma tesisimize kavuşacağız. Arıtma tesisimizin büyümesinde Söke Belediyemizin parseline ihtiyacımız var. Büyükşehir Belediye Meclis üyelerimizin girişimleri ile Büyükşehir belediyemize devri yapılacaktır. Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Akkentli, açıklamasının devamında "Özlem Başkanımız Güllübahçe ve Bağarası mahallemize arıtma tesisi yapacak. Güllübahçe mahallemize yapılacak arıtma tesisimizin projesi ihaleye çıktı. Kısa süre içinde de yapım ihalesine çıkacağız. Özlem Başkanımız takip ediyor. Bağarası mahallemizde artıma tesisimiz için kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Bağarası mahallemizi Özlem Başkan bir hayaline kavuşturuyor. Sökemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 13:19
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158