Vali Köşger’den Rektör Aldemir’e veda ziyareti

Vali Köşger’den Rektör Aldemir’e veda ziyareti

Aydın'daki üç yıllık görev süresinin ardından İzmir Valiliğine atanan Vali Yavuz Selim Köşger, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.

Veda ziyaretinde; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Aydın, Prof. Dr. Ali Akyol ve Prof. Dr. Cumali Öksüz ile Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Meşe de hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Vali Yavuz Selim Köşger’i tebrik ederek, Aydın'ın kalkınmasına yönelik ikili iş birliğinin geliştirilmesi ve projelerin hayata geçirilmesi için Üniversiteye verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. 

En kıymetli unsurun insan olduğuna dikkat çeken Vali Yavuz Selim Köşger, “Her zaman söylediğimiz bir şey var, ülkemizin en büyük zenginliği insan sermayesidir. İnsan sermayesini en nitelikli hale getirmek ve onu zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırıp sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirerek daha donanımlı hale getirmek için devletin bütün kurumları gayret içindeyiz. İnsan sermayesi konusunda en önemli etkenlerden biri de Üniversitemiz. Üniversitemizin akademik katkılarını alarak insan sermayesini daha nitelikli hale getiren projeler üretmeye çalıştık. Bundan sonraki süreçte de Aydın ve ADÜ, iş birliği içinde çalışmalarına devam edecektir.” dedi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158