Yenipazar deve güreşleri yapıldı

Yenipazar deve güreşleri yapıldı

Her yıl olduğu gibi bu yıl da deve güreşleri Aydın'ın ilçelerinde peş peşe yapılıyor. Son olarak hafta sonu Yenipazar ilçesinde deve güreşleri yapıldı. Katılımın yoğun olduğu festivalde, develer kıran kırana mücadele etti. 
Yenipazar Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen ve havanın da güzel olmasını fırsat bilen binlerce kişinin izlediği 'Yenipazar Deve Güreşi Festivali' nefes kesti. 
Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgeleri'nden gelen 150 seçkin deve, kıran kırana mücadele etti. Havanın güneşli olması nedeniyle de alana gelen vatandaşlar mangal yakarak Festivalin tadını çıkardı. Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden'in katkılarıyla düzenlenen Yenipazar Deve Güreşi Festivaline, CHP PM Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, KOSGEB Aydın İl Müdürü Sadullah Dülger ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158