banner217
banner222

Adıyaman, Taner başkanlık için pazarlık mı yaptı?

Adıyaman, Taner başkanlık için pazarlık mı yaptı?

İYİ Parti Aydın İl Kongre’sine yaklaşılırken İYİ Parti’de kulisler iyice hareketlenmeye başladı. İYİ Parti kulislerinde İlhan Adıyaman ile Recep Taner’in yaptığı pazarlık sonucu İl Başkan adaylığından çekildiği iddiası gündeme geldi.

Mevcut İl Başkanı ve 22 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilecek İl Kongresi’nde yeniden İl Başkanlığı’na aday olan Recep Taner’in Muğla İl Kongresi’nden döner dönmez delegelere arayarak Pazar günü kahvaltıya davet ettiği öğrenildi.

Efeler İle Başkanı İlhan Adıyaman ile Recep Taner’in yaptığı pazarlık sonucu Adıyaman’ın adaylıktan çekildiği öne sürülen Yine İYİ Parti kulislerinde iddialara göre; Efeler’de ilçe delegelerine “Genel merkez ve genel başkanın talimatı” olduğunu söylediği Recep Taner’in desteklenmesinin istendiği iddia edildi.

Öte yandan Genel Merkez kanadının ise Genel Başkanın böyle bir talimatının katiyen olmadığı, her hangi bir adayı desteklemek sureti ile Aydın İl Kongresi’ne müdahale etmesinin mümkün olmadığının ifade edildiği de kulislerde konuşuluyor.

İYİ Parti kulislerinde Recep Taner ve İlhan Adıyaman’ın kongreyi her ne pahasına olursa olsun kazanmak isteği ile böyle bir şey yapmış olmasının ise siyasi ahlaka sığmayacağını söyleyen partililer, “Böyle bir durum partiye büyük zarar verecektir” ifadelerini kullanıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2023, 01:12
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158