AKP’li Yavuz: Askıda Fatura ödemeleri askıda kalmamalı

AKP’li Yavuz: Askıda Fatura ödemeleri askıda kalmamalı

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz günlerde yeniden başlattığı “Askıda Su Faturası” kampanyası ile ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, "Askıda Fatura ödemeleri askıda kalmamalı,sahiplerine yansıtılmalıdır" dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlar arasında dayanışma ve yardımlaşmayı büyütmek için başlattığı ve ilk günden bu yana binlerce vatandaşın yardımlaşmasını sağladığı "Askıda Su Faturası” uygulaması, ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz; hayırseverlerin yaptığı desteklerin ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmadığı ile ilgili endişe duyulduğunu ifade etti. 

Milletvekili Yavuz açıklamasında, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 'Askıda Su Faturası' kampanyasını bir kez daha alan elin veren eli görmediği, imecenin en doğru şekilde ve güvenle uygulandığını söyleyerek yeniden başlattığını ilan etmesi içinde bulunduğumuz salgın dönemini nasıl siyasi bir malzeme olarak kullandığının en yeni örneği olup, hayırseverlerin desteklerinin ihtiyaç sahiplerine ulaşıp ulaşmadığı konusunda endişe yaratmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi Kovit-19 tedbirleri nedeniyle kepenk kapatmak zorunda kalan esnafa gıda kolileri dağıtarak sözde destek olurken, gönderilen yardım kolileri ilgili personel tarafından ihtiyaç sahibine teslim edilirken fotoğraflanıp yine belediyenin resmi sayfasından Aydın Büyükşehir Belediyesinden kepenk kapatan esnafa gıda yardımı başlığı ile alenen yayınlanıyor. Ama Belediye kasasına girecek olan para söz konusu olduğunda hangi hayırseverin hangi ihtiyaç sahibine ait su faturasını ödediği sır gibi saklanıyor” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin cevaplaması için şu soruları yöneltti:

*Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan bu kampanya dâhilinde işlemlerin resmiyeti ne şekilde yürütülmektedir?

*En azından ödemesi yapılan faturaya ait abone bilgileri hayırseverler ile paylaşılmakta mıdır?

*Faturası ödenen aboneye kampanya dâhilinde borcunun ödendiğine dair bilgi aktarımı sağlanmakta mıdır?

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158