Aydın AK Parti, Ömer Özmen ile yola devam

Aydın AK Parti, Ömer Özmen ile yola devam

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, 7. Olağan İl Kongre süreci ile ilgili düzenlediği basın toplantısında “Bu emaneti taşıma görevini bize tevdi eden Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere tüm parti yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle Genel Merkez tarafından tekrar göreve atandığını kamuoyuna duyurdu.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, pandemi koşulları nedeniyle daha önce ertelenen 7. Olağan İl Kongre’sinin 18 Ocak’ta gerçekleştirileceğini açıkladı. Özmen, düzenlediği basın toplantısında 2021 yılı  altın yılımız olacak ifadelerini kullandı.

Özmen’in diğer açıklamalarının tamamı şöyle; “Zor bir yılı geride bıraktık. Bir yandan salgınla mücadele ederken bir yandan çarkı durdurmadan yatırımları, üretimi ve ticareti arttırmaya gayret ettik. Sosyal devlet olmanın gereklerini yerine getirerek sağlık sistemimizdeki gücümüzle dünya devletleri arasında ön plana çıktık. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile etkin ve hızlı karar alma özelliği ile hep beraber şahit olduk. Salgın ile mücadelenin yanında içeride ve dışarıda terörle mücadelemiz de devam etti. Libya’da savaşın seyrini değiştirdik, Suriye ve Kuzey Irak’ta sınırlarımızı tehdit edenlerle mücadelemiz kararlı bir şekilde devam etti. Mavi vatanda doğalgaz rezervlerinin müjdesini Cumhurbaşkanımız verdi. Milli Savunma sanayinde yerlilik oranımız hızla yükselmeye devam ediyor. Azerbeycan’da yıllarca Ermeni işgali altındaki toprakların geri alınmasında verdiğimiz katkı tüm dünya tarafından biliniyor. Bu süreçte bizden yardım isteyen hiçbir ülkeyi geri çevirmedik. Ayasofya’yı ibadete açarak gençliğimizin hayallerinden birini gerçekleştirdik. Büyük ve güçlü Türkiye inşa edildiği bu dönemde bu hayalimizin ete kemiğe büründüğüne şahit olduk Sözünü verdiğimiz yatırımların kısa süre içerisinde temeli atılacak. Hafta içinde başta Şehir Hastanesi olmak üzere devam eden sağlık yatırımlarıyla ilgili milletvekillerimizle birlikte bilgilendirme aldık. 2022 yılına kadar inşallah yatırımlarımızı gerçekleştirmiş olmamın mutluluğuyla karşınızda olmayı umuyoruz. Yine 2022’de hem ana kademe ilçe ve gençlik kolları kongrelerimizi tamamladık. Yaz aylarında salgının imkan verdiği ölçüde milletvekillerimizle programlar yaparak hemşerilerimizin yanında olduk. 2020 yılı AK Parti’nin Aydın’da en çok üye kaydedilen yıl olarak tarihe geçti. 2021 yılı bizim altın yılımız olacak. 2023 hedeflerine emin adımlarla yürüdüğümüz, salgından sonra sahada daha çok görüneceğimiz bir yıl olacak. Bu yıl yapacağımız çalışmaların planlamasına başladık. Salgın sonrası bahar yılının hazırlıklarını birlikte yapıyoruz. Önümüzdeki dönem, 2023’e giden yolda büyük önem arzediyor. Bu süreçte büyük ve güçlü Türkiye’nin tahkim edildiği, lider ülke Türkiye’nin olacağı bir dönem olacak. AK Parti’nin bu dönemde millete öncülük etmesi gibi tarihi bir görevi de var. Hukuk alanındaki reform çalışmalarımıza da 2021 yılında başlıyoruz.”

30 büyükşehirde gerçekleştirilecek parti kongrelerine katılacağını açıklayan AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Aydın il kongresine katılıp katılmayacağı düzenlenen basın toplantısı ile netlik kazandı. Özmen, konuya dair yaptığı açıklamada kongreye Genel Başkan Erdoğan’ın video konferans ile kongreye katılacağını dile getirdi.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158