CHP İl Başkanı Çankır: Cumhurbaşkanı insanları ayrıştırmaya devam ediyor

CHP İl Başkanı Çankır: Cumhurbaşkanı insanları ayrıştırmaya devam ediyor

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, yazılı olarak yaptığı açıklama ile Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan seçilmemiş rektörü istemeyen öğrencilerin düzenlemiş olduğu eyleme destek veren Canan Kaftancıoğlu'na Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın terörist yakıştırması yapmasına sert tepki gösterdi. Çankır, açıklamasında  "Tek adam kendisi gibi düşünmeyen, şahsını eleştiren her kişi ve yapıyı terörist, hain, zillet gibi ifadelerle hedef göstererek insanları ayrıştırmaya devam ediyor." ifadelerini kullandı.

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ın açıklamasında “Dün terör örgütünün biriyle organik berberlik yaşayanlar diğeriyle oy İçin tavizler verip görüşmeler yapanlar televizyonlara çıkaranlar. Bugün çok aşina olduğumuz algı taktikleriyle her türlü muhalif düşünceyi terörist ilan ederek oy devşirme ve muhalefeti susturma hayaliyle, iftira atan tek adam parti rejimine dönüşmüştür.

Boğaziçi Üniversitesi'ne atanan seçilmemiş rektörü istemeyen öğrenciler anayasal hakkı olarak bu olayı protesto etmek için bir araya gelmişti. Bu eyleme destek veren İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na Akp Genel Başkanı terörist yakıştırması yaparak yine gündemi değiştirme, algıyı yönetme peşine düştü.” dedi ve şu ifadelere yer verdi:

“Tek adam kendisi gibi düşünmeyen, şahsını eleştiren her kişi ve yapıyı terörist, hain, zillet gibi ifadelerle hedef göstererek insanları ayrıştırmaya devam ediyor. Gençleri umursamayan, kadınlara ikinci sınıf vatandaş olarak gören, işçiyi kaderine terk eden, memuru ve emekliyi görmezden gelen bu zihniyet artık kendi siyasi ikballeri için her yolu mubah görerek ülkeyi yangın yerine çevirme gayreti içine düşmüşlerdir.

Yerel seçimlerde özellikle İstanbul seçimlerinin kaybedilmesinden sonra şirazesini kaybedenlerin İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu'na karşı bu suçlamaları beyhude bir çabadan öteye gitmez. Rüzgar nereden eserse yönünü oraya çeviren AKP iktidarı yarattıkları kaos ortamından bu şekilde çıkacağını düşünerek büyük bir yanılgı içerisindedir.

Tüm bu iftiralar, karalamalar, hedef göstermeler ve ötekileştirmelerden korkacak bir tane CHP'li üyemiz dahi yoktur. Artık herkes biliyor, görüyor ve konuşuyor. Sizlerin öfkesi haklı olduğunuzdan değil kaybetme korkunuzdan. Korkuyla hedef gösterdiğiniz her bir CHP’li demokrasi, hak, hukuk ve adalet arayışını milim taviz vermeden sürdürecektir.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158