Başkan Çankır’dan birinci yıl mesajı

Başkan Çankır’dan birinci yıl mesajı

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerin 1. Yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. Başkan Çankır, “Biz kalplerinde “Cumhuriyet”i vicdanlarında “Hak, Hukuk ve Adalet”i taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden milyonlarız” dedi.

Yazılı bir basın açıklaması yapan Başkan Ali Çankır, “Özveri, inanç ve azim dolu yazılan zaferin birinci yılını doldurduk. İçinde yüzlerce anı barındıran bir seçim süreci atlattık. Uykusuz kaldığımız, yorulduğumuz, mutlu olduğumuz, gerek sevinç gerekse zor durumda kalan halkımızı gördüğümüzde hüzünlendiğimiz anlar oldu. Atılan iftiralara, yapılan karamalara ise “can çıkmadan huy çıkmaz” diyerek aldırmadık ve devamlı çalıştık. Vicdanımız halkın vicdanı, duruşumuz ise halkın durduğu yer oldu hep. Aydın’da 17 ilçemiz, tüm mahalle ve beldelerimizde hep var olmaya çalıştık. Bu süreçte gecesini gündüzüne katıp, ev ev gezen,  her çalışmada yanımızda olan kadın kollarımıza, tüm sokak ve caddelerimizde dalgalanan her CHP bayrağında alınteri ve el izi olan, afişlerimizi yırtanlara inat, geceleri sabahlara kadar o afişleri tekrar yerine asıp uykuyu unutan tüm gençlik kollarımıza, ilçelerdeki çalışmalarımızda belediye başkan adaylarımıza kolaylıklar sağlayıp verdikleri destekle her adımlarında yanında olan partimizin bir adım dahi ileri gitmesi için var gücüyle çalışan ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurullarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Açıklamasının devamında CHP’li milletvekilleri ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür eden Başkan Ali Çankır, “Seçim çalışmaları boyunca bizlere her daim desteğini hissettiren ve hep yanımızda olan Milletvekillerimiz Bülent Tezcan’a, Hüseyin Yıldız’a, Süleyman Bülbül’e, Türkiye’de “Aydın” denince ilk akla gelen, bazı kesimler hala kabullenmese de sosyal belediyecilik anlayışı ile Türkiye’de öncü bir belediye başkanı olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Özlem Çerçioğlu’na ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza, meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde “Martın Sonu Bahar” diyerek, insan odaklı proje ve söylemlerimizin halk ile buluşmasını sağlayan fedakar basın mensuplarına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:
Ülkece gördük, yaşadık ve hala tecrübe ediyoruz. Bu milletin halk için hizmet üreten CHPli belediyelere ne kadar ihtiyaç duyduğunu bu zor günlerimizde çok daha iyi anlıyoruz. Ülkece yaşadığımız tüm zorluklara karşı elini taşın altına ilk koyan belediyelerimiz, son günlerde karşı karşıya kaldığımız Koronavirüs salgınına karşı da var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Ülkemizdeki adalet mücadelesinin öncüsü Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde tüm belediyelerimiz gerekli önlem, öneri ve tedbirlerle halka güven vermeye devam ediyor. Aydın’da kazanılan yerel seçimin mimarı Özlem Çerçioğlu ise salgın daha ülkemize gelmeden Aydın’da olağanüstü bir tedbir politikası uygulamış ve tüm Büyükşehir Belediyesi ekipleri var gücüyle salgına karşı çalışmaya başlamıştır. Demokrasiye ve ortak akıla inan Özlem Başkan ilk olarak Büyükşehir bünyesinde  "Salgın Hastalıklarla Mücadele Kurulu" oluşturmuş ve bu kurul ihtiyaç duyulan her konuda anında karar alarak sürecin organize ve şeffaf bir şekilde yürütülmesini sağlamıştır.
Aydın Büyükşehir Belediyemiz bu kapsamda;
Özellikle 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımıza adeta bir aile sıcaklığı ile yaklaşmış ve onları hiç yalnız bırakmamıştır. Kurulan “Acil Danışma Hattı” sayesinde onların tüm taleplerini karşılamış ve kapılarına kadar götürmüştür. Yine 65 yaş üstü vatandaşlarımıza Büyükşehir tarafından her gün düzenli olarak sıcak yemek desteği verilmektedir.
Büyükşehir Belediyesi ayrıca;
• Su aboneliği bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile engelli vatandaşlarımızın kartlarına 50 metreküp içme suyu yüklemesi yaptı. Kapalı olan 3 bin 10 içme suyu abonesinin de suyu açıldı.
• Aydın’da tüm bakıma muhtaç vatandaşlarımıza yapılan sosyal yardım ve evde bakım hizmetleri devam ediyor.
• Binlerce kişiye kuru gıda, sebze ve meyve yardımları da aralıksız sürüyor.
• Dezenfeksiyon çalışması yapmak üzere 10 araç ve 40 personelden oluşan mobil hijyen ekibi kuran Büyükşehir Belediyesi, Tüm kamu kurumları ile halkın yoğun olduğu alanları (Toplu taşıma aracı, park, sokak, meydan, bulvar, ibadethane, eczane, benzin istasyonu, açık vb.) her gün düzenli olarak dezenfekte ediyor.
• Sosyal mesafeyi korumak amacıyla toplu taşıma araçları kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıyacak şekilde düzenlendi.
• Belediye bünyesindeki bir otel karantina hastanesi olarak kullanılmak üzere altyapısı hazırlandı.
• Bu süreçte sokak hayvanları da unutulmadı. Sokakta yalnız kalan dostlarımıza mama ve bakımlarına da destek veriliyor.
Derman belediyecilik anlayışı ile yaşanan sorunlar ne olursa olsun halkımızın umudunu kaybetmesine asla izin vermeyeceğiz. Yola çıkarken söylediğimiz gibi baharı getiren yürekler bu zor günlerin ardından cumhuriyet dolu yarınların teminatı olacaktır.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu ve tüm ilçe belediye başkanlarımıza Koronavirüs salgınına karşı yaptıkları çalışmalar nedeniyle bir kez daha teşekkür ediyorum.
Biz geleceğimizi seviyor ve yarınlara umutla bakıyoruz.
Aydın’dan tüm Türkiye’ye iktidar meşalesi yakmak için tüm örgütümüzle çalışmaya devam edeceğiz ve başaracağız.
Çünkü biz kalplerinde “Cumhuriyet”i vicdanlarında “Hak, Hukuk ve Adalet”i taşıyan Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giden milyonlarız.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158