CHP İl Başkanı Çankır: CHP Türkiye’dir!

CHP İl Başkanı Çankır: CHP Türkiye’dir!

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, partisinin 97. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Çankır mesajında, “Cumhuriyet Halk Partisi, bağımsızlık mücadelesini yürüten Ebedi Liderimiz, Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kuruldu. Emperyalist ülkelerin işgali altında bir ülkenin kurtuluş ve kuruluşunu gerçekleştiren, dünyanın en köklü ve Türkiye’nin en eski siyasi örgütlenmesidir. CHP 97 Yıl önce onurlu ve gururlu, kimseye ödün vermeyen, kimsenin önünde eğilmeyen, ekonomik bağımsızlığını sağlayan, kimseden borç̧ dilenmeyen, Mustafa Kemal’in ve onun gibi düşünenlerin partisidir." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi kuruluşundan itibaren Türkiye’nin imarında, iktisadi yapılanmasında, çok partili rejime geçişte, demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesinde, sosyal devletin oluşmasında emekleri ve emek verenleriyle beraber bugünlere kadar geldiğini anımsatan İl Başkanı Çankır şunları söyledi:

"CHP, kurulduğu günden bugüne, Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerinin, demokrasinin, emeğin ve insan haklarının yılmaz bekçisi olmuştur. Cumhuriyetin ilk yıllarında olduğu gibi, kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün koyduğu ilkelerden asla taviz vermeden, bugün de, halkımız ve ülkemiz için, cumhuriyetimizin korunması, refahın artırılması, üretim ekonomisini tekrar tesis etmek için çalışıyoruz. 

Kendi saltanatları, ikballeri uğruna her şeyi mubah sayanlarla, mücadele etmek ve ülkemizi ekonomik refaha kavuşturmak için siyaset yapıyoruz. CHP, bu ülkede savaşı bitirip, huzuru getiren, sanayi ve tarımda iktisadi kurulumlar oluşturarak ülkemizi refaha kavuşturan partidir. CHP, Cumhuriyeti kuran, ona en çok sahip çıkan partidir. CHP, halkıyla yürüyen, hiçbir ayrım yapmadan tüm kesimleri kucaklayan partidir. CHP Türkiye’dir! Herkes şunu çok iyi bilmelidir ki, hiçbir hesap, bizim insanımızdan ve ülkemizin geleceğinden daha değerli değildir. İktidarının sürmesi için her yolu mubah sayanlara dur diyecek olan, Halkın ve Atatürk’ün partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir! 

Amacımız hiçbir çocuğun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye inşa etmektir. İlke ve Devrimleriniz ile ll. Yüzyıla Çağrı Beyannamemizin ışığında kuracağımız halkın iktidarında, ülkemizi, işaret ettiğiniz muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşıyacağımıza söz veriyoruz. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve demokrasiyi kuran parti olarak, Türkiye’nin aydınlık geleceğini hedefleyen ezilenlerin ve halkın partisi olarak halkımızı kucaklamaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, mensubu olmaktan onur duyduğum CHP’nin 97. kuruluş yıldönümünü örgütümüz ve tüm halkımız adına kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. Mücadelemiz hakimiyet kayıtsız şartsız milletin olana dek sürecektir. Mazlum milletlere umut ışığı olan Anadolu Devrimi'nin mimarları olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, hayatını kaybetmiş tüm Cumhuriyet Halk Partililere, demokrasi mücadelesinde yaşamını yitirmiş yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyor, aziz şehitlerimiz rahmetle anıyoruz” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158