CHP İl Başkanı Çankır; Siyasete girmek istiyorsa istifa etsin

CHP İl Başkanı Çankır; Siyasete girmek istiyorsa istifa etsin

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş'a bir tepki de CHP İl Başkanı Ali Çankır'dan geldi. Çankır, Okumuş'a "Siyasete girmek istiyorsa öncelikle bulunduğu makamdan istifa etsin" çağrısında bulundu.

Türkiye'de eğitim ve öğretim seviyesinin son 18 yılda neden bu kadar düştüğünün yanıtının Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Okumuş'un sosyal medyadan yaptığı paylaşımla bir kez daha görüldüğünü vurgulayan CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır; "Devletin bürokratı olmayı hükümetin adamı olmakla karıştıran, üzerine vazife olmayan konularda açıklama yapma gereği duyan bu zat, bizlere AKP hükümetinin de eğitime bakış açısını göstermiş oldu." dedi.

Yazılı bir açıklama yapan9 İl Başkanı Çankır; "İstanbul'un seçilmiş belediye başkanına dil uzatarak AKP'ye önümüzdeki seçimlerde ben de varım diyen bu atanmış yönetici, kişisel reklamı için bulunduğu makam ve mevkiyi hiçe saymıştır." ifadelerini kullandı ve şunları söyledi:

"Geleceğimiz olan çocuklarımızı, bu milli eğitim müdürünün yönetiminde olan okullara gönderiyoruz. Kullandığı Türkçesi ile cümle kurmayı bilmediği, imla kurallarından haberinin olmadığı, dilbilgisinin ise yanından bile geçemeyen milli eğitim müdürü kompozisyon dahi yazamaz, yazsa bile aldığı notla sınıfı geçemez. Böyle bir zatın çocuklarımıza ve ülkemize verebileceği hiçbir şeyin olmadığını üzülerek görüyorum. Kendisine AKP'nin değil devlet makamının müdürü olduğunu, siyasi konuların haddine olmadığını hatırlatmak isterim. Şayet siyasete girmek istiyorsa öncelikle bulunduğu makamdan istifa etmeli ve AKP'ye üye olmalıdır. Sonrasında dilbilgisi üzerine çalışmalı, cümle kurmayı öğrenmeli, imla kurallarına göz atmalıdır. Kendisinin 12 yıllık zorunlu eğitimi tamamladığında cümle kurmayı öğrenip siyasi mesaj verecek kapasiteye ulaşabileceğini umuyorum."

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158