Cumhurbaşkanı istifayı kabul etmedi

Cumhurbaşkanı istifayı kabul etmedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun akşam saatlerinde sosyal medya üzerinden istifa etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı kabul edip etmeyeceği merak ediliyordu. Az önce Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifayı kabul etmediği ve Bakan Soylu'nun görevinin başında olduğu duyuruldu.

Cumhurbaşkanlığı sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir.
Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir.
İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir.
15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır.
Bu Tweet dizisini göster
Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. 
Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar Sayın Cumhurbaşkanımıza aittir.
Sayın Bakanımız istifa talebini Sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. 
İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir."

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2020, 00:05
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158