CHP’li Özdemir: Kadınlar ölüyor lütfen gerekeni yapın!

CHP’li Özdemir: Kadınlar ölüyor lütfen gerekeni yapın!

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, Hatice Tusu’nun cinayete kurban gittiğinin ortaya çıkmasının ardından yaptığı basın açıklamasında, “Daha fazla kadının ölmesini, şiddet görmesini istemiyoruz. Kadınların sesini duyun” dedi.

CHP Kadın Kolları Aydın İl Başkanı Ayşe Özdemir yaptığı yazılı açıklamasında, “Bugün yine bir kadınımızın vahşice öldürülmesine içimiz yandı kahrolduk. Artık yüreğimiz kaldırmıyor bu haberleri. Bir gözyaşımız kurumadan bir diğeri başlıyor. Ne cinayet haberleri bitiyor, ne tecavüz, ne de şiddet..." dedi ve açıklamasına şöyle devam etti:

"Ülkedeki kadınların önemli bir çoğunluğu korkuyla, tedirginlikle her gün bizlere ulaşıyorlar. Bir kısmı uzaklaştırma kararı aldırmış; ancak hala kendini güvende hissedemiyor. Örneğin bugün vefat eden Hatice Tusu. Bir süre önce ayrılmış olduğu erkek arkadaşına uzaklaştırma kararı aldırmış olmasına rağmen kaçırılıyor ve vahşice öldürülüyor. Uzaklaştırma kararına rağmen devlet kadını koruyamıyor. Hep söyledik, söylemeye de devam edeceğiz bugün İstanbul Sözleşmesi'nin bütün maddeleri uygulanıyor olsaydı bu kadınlar belki de yaşıyor olacaklardı. Buradan bir kez daha sesleniyorum, kadınlar ölüyor lütfen gerekeni yapın! Daha fazla kadının ölmesini, şiddet görmesini istemiyoruz. Kadınların sesini duyun! Dün ziyaretine gittiğimiz kocası tarafından işkence gören, yüzü tanınmaz hale gelen ve ailesine sığınan kızımız Özlem K. gibi bugün ülkenin birçok yerinde gerek sözlü, gerek fiziksel, gerekse ruhsal acı çeken binlerce kızımız, kadınımız var. Hepsinin tek bir sözü var ‘yaşamak istiyoruz’! Devletin görevi, adaletin görevi kişinin yaşama hakkını sağlamak ise biz kadınlar yaşamak istiyoruz. Bugün duruşması biten ve 12 yıl 6 ay ceza alan Kadir Şeker. Kadının ağlama sesine dayanamadım diyerek şiddet gören kadına yardım etmeye koşan gencimiz. Kadınlar artık yapayalnız. Kimse çığlıklarına cevap vermeyecek çünkü kimse kaderinin Kadir gibi olmasını istemeyecek. Ne acı ki İstanbul Sözleşmesi uygulanmadığı sürece kadına şiddet bitmedi, bitmeyecek” 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158