CHP’li Sevim’den AKP İl Başkanı Özmen’e tepki: İcraat yapın!

CHP’li Sevim’den AKP İl Başkanı Özmen’e tepki: İcraat yapın!

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın İl Başkanı Ömer Özmen’in Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yönelik yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Yazılı bir açıklama yapan Başkan Sevim, “Vaatlerin gerçekleştirilmemesi konusunda 18 yıllık iktidarınızın eline kimse su dökemez. Sayın Başkan ekonomi dip yapmış, işsizlik almış başını gitmiş, genel başkanınız zenginliği buzdolabına, çamaşır makinasına bağlamış, dolar ve avro zapt edilemiyor. 2002’de 1 asgari ücretle 15 çeyrek altın alabiliyorken şu anda 3 çeyrek alamıyoruz. Dünya üzerinde dolar avro karşısında en çok değer kaybeden paraya sahip olduk sayenizde. Çiftçi desteğini alamıyor. Market, Pazar can yakıyor. Tüm bunlar meydandayken bunun üzerine 18 yıldır kaç projeyi tamamladınız Aydın’da. Otoyol projesinin ihalesini bile yıllarca tamamlayamadınız, şimdi yap işlet soy mantığıyla bir şey becermişçesine yatırımın yükünü halka bindirerek sevinç çığlığı atıyorsunuz. Şehir hastanesi sözünüz duruyor. Havaalanı sözünüz duruyor.2020 bütçesinde Aydın’a kaç para ayırdınız .Aydın’a yatırım konusunda sınıfta kaldın  başkan .Yatırım getirmek yerine her fırsatta hem vekilleriniz hem siz  hizmet üreten Aydın Büyükşehir belediyesiyle uğraşıyorsunuz. Üç dönemdir Büyükşehir Belediye “Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nu destekleyen Aydın halkı sizin gibi düşünmüyor” dedi.

Açıklamasının devamında Özmen’i sert sözlerle eleştiren Başkan Sevim, “Sayın İl Başkanı. Sürekli halkın içindeyiz, köylerdeyiz, sanayideyiz, çiftçinin yanındayız, esnafın yanındayız. Herkes Sayın Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’ndan Allah razı olsun diyor. Gecesini gündüzüne katarak çalışan Aydın Büyükşehir Belediyesi personeli ve bir Belediye Başkanı var. Siz koskoca Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesiyle 18 yıldır yapamadıklarınızın hesabını verin. Aydın Büyükşehir Belediyesi lafla peynir gemisi yürütmüyor. Hiç kimse yatağa aç girmeyecek felsefesiyle çalışan, Aydın halkına hizmet eden, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nu kendi eksikliğinizi örtmek için yapmış olduğunuz karalamalarla yıpratamayacaksınız. Size tavsiyem Sayın Başkan “aynası iştir, lafa bakılmaz”. Aydın için yıllardır yapmadığınız hizmetleri yapın, yaptığınız işlerle konuşun. Nazilli’ye yapılan hizmetleri anlatmak uzun sürecek ,bir ara Belediye’ye uğrarsanız size dosya olarak verilmesini sağlayabilirim. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın “güneş balçıkla sıvanmaz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158