Gün siyasi rant peşinde koşmak günü değildir

AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek yanıt verdi. Gürbilek, “Gün siyasi rant peşinde koşmak değil milli birlik günüdür” dedi. 

Gün siyasi rant peşinde koşmak günü değildir

AKP Kuşadası İlçe Başkanı Mustafa Gökçe’nin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek yanıt verdi. Gürbilek, “Kendi milletine yalanlar söyleyen, aldatan,  halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan bu zihniyet sahiplerinin tek bir amacı vardır; oda kendi menfaat torbalarını doldurmak” dedi. 

Yazılı bir açıklama yapan CHP Kuşadası İlçe Başkanı Mehmet Gürbilek, “İnsalık tarihinin en önemli salgın hastalığı ile mücadele edilen bir dönemde siyasi rant peşinde koşanların ülkemizin milli birliğini beraberliğini hiçe sayarak, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucu partisi olan  Cumhuriyet Halk Partisine ve Genel Başkanına hakaret içeren paylaşımlar yapması, milletimiz nezdinde  hak ettiği karşılığı bulmaktadır. İnsani değerlerini yitirmişcesine, acaba nasıl yapsamda gündem de “ ben” kalırım zihniyetindeki bazı siyasi kimliklerin, cumhuriyetimize, kuruculularına ve bugün ki koruyucularına karşı olan kin ve nefretlerinin bitmeyeceği aşikardır. Ancak bugün meselemiz tüm insanlığın geleceğidir,  çocuklarımızın sağlıklarıdır, yarınlarını güvence altına almaktır. Cumhuriyetimizin değerlerini  ve kurucularını karalamak  adına uydurulan  asılsız hikayeler ancak ve ancak milli birlik ve beraberliğimiz üstünde karanlık emelleri olanların söylemleridir.  Bu hikayeler milletimiz tarafından asla karşılık bulmamaktadır ve bulmayacaktır. Kendi milletine yalanlar söyleyen, aldatan,  halkı kin ve düşmanlığa sevk etmeye çalışan bu zihniyet sahiplerinin tek bir amacı vardır; oda kendi menfaat torbalarını doldurmak. Cumhuriyet Halk Partisinin hiç bir üyesi, milletimizin üstünde oynanmak istenen bu oyuna izin vermeyecektir. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde milli birlik ve beraberliğimizi korumak için mücadelemize devam edeceğiz. Tüm dünyayı tehdit eden Koronavirüs ( Kovid 19 ) salgın hastalığı ile milletçe topyekün mücadele verdiğimiz bugünlerde, siyasi rantları için bataklık sinekleri gibi vızıldayan bu seslere milletimiz hak ettiği cevabı zamanı geldiğinde  verecektir” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158