Memleket Partisi Aydın Basına tanıtıldı

Memleket Partisi Aydın Basına tanıtıldı

17 Mayıs 2021 tarihinde Muharrem İnce Genel Başkanlığında kurulan Memleket Partisi Aydın İl Örgütü Aydın Basınıyla kahvaltı programında buluştu. Kurucu İl Başkanlığı görevini üstlenen İnşaat Mühendisi Cavit Yenipazarlı, Aydın Kamuoyuyla il yönetimini ve İlçe Başkanlarını paylaştı. 

Aydın Efeler Akarsu Park Restorant’a Aydın basını ile bir araya gelen Başkan Yenipazarlı kahvaltının ardından açıklamalarda bulundu.Yenipazarlı’nın açıklamasında “Memleket Partisi bildiğiniz üzere bir ihtiyaçtan doğdu.Toplumumuzun bu denli ayrıştırıldığı bir yerde, her gün yeni bir kavganın, yeni bir tartışmanın yaşandığı bu ülkede kardeşliğimizin pekiştirilmesi, toplum içindeki ayrıştırmaların bütünleştirilmesi, halkımızın kardeşçe yaşayabilme umudu için çaba sarfetmek için Memleket Partisi kurulmuştur.Partimizin kurulmasının ardından Aydın ilimizde örgütlenme çalışmalarımıza başladık. Şuan da dokuz tane ilçe başkanımız yanımızda, toplam 11 tane ilçe başkanımız örgütlenmek üzere Aydın ilimizde görevlendirilmiştir.Önümüzde ki süreçte İl ve ilçe yönetim listelerimizi yüksek seçim kuruluna teslim edeceğiz.Temmuz ayında da ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz.Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir siyasal parti 3 ay içerisinde örgütlenmesini tamamlamış ve kurultayını yapmış olacak.Halkımıza bizlere gösterdikleri güvenden dolayı çok teşekkür ederiz. Sayın genel başkanımızla birlikte halkımızın, gençlerimizin, kadınlarımızın özgürlüklerini demokrasi ile taçlandırmak için bu mücadeleye başladık.”ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Aydın Kurucu İl Başkanı Cavit Yenipazarlı sözlerine şöyle devam etti;” Gençlerimiz, çiftçilerimiz geleceğinden endişeli, emekçilerimizin geleceğinden endişeli, halkımız geleceğinden endişeli.Bizim görevimiz halkımızın bu endişelerini ortadan kaldırmak. Halkımızın geleceğine umutla bakmasını sağlamaktır. Herkesin bildiği üzere susuzluk ve kuraklık Aydın’da tarımın ve çiftçiliğin bitmesine sebep olmaktır. Köylümüz bu sebepten dolayı mağdur durumdadır. 1 yılı aşkın süredir pandemi sürecinde de bütün esnaflarımız bütük gençlerimiz mağdur olmuşlardır.Özellikle okullar kapalıyken yarım yamalak interneti olmayanlarla, olanların aynı yarışa zorlandığı bir sınav maratonuna girdi gençliğimiz.Uzaktan eğitimle, yüzyüze eğitim arasında dağlar kadar fark olduğunu yaşayarak görüyoruz.Bu mağduriyetleri gidermek için Memleket Partisi elinden geleni yapacaktır.Bilgisayarsız ve internetsiz hiç bir gencimiz olmayacaktır.Çiftçilerimizin mağduriyetleri de Memleket Partisi iktidarında karşılanacaktır.Ve hiç kimse Memleket Partisi iktidarında aç kalmayacaktır.İşsiz kalmayacaktır.İşsiz kalmayacaktır.Onun için sloganımız Mavi’dir.Memleket Partisi olarak yerli üretimi destekleyerek, üretim faaliyetlerini arttıracağız.Memleket Partisi Aydın olarak Aydın’da bütün yönetim kurullarına talibiz.Katıldığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

"ATAY İLE GÖRÜŞMEMİZ OLMADI"

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yenipazarlı Efeler Belediye Başkan Mehmet Fatih Atay’ın Memleket Partisi’ne geçeceği iddialarına da “Sayın Efeler Belediye Başkanımız Mehmet Fatih Atay’ın bu konuda bizden böyle bir talebi olmamıştır.Bizimde kendisinden böyle bir talebimiz olmamıştır.Bu süreçte hiç bir şekilde böyle bir temasımız olmamıştır” diyerek yalanladı.

Aydın Memleket Partisi’nin kurucu il yöneticileri ve ilçe başkanları listesi;
 
Cavit Yenipazarlı (İl Başkanı)
Mustafa Yılmaz (İl Başkan Yardımcısı)
Fulya Filiz (İl Başkan Yardımcısı)
Habibe Gürer (İl Sekreteri)
Suat Soner (İl Saymanı)
Mehmet Ali Işık (İl Eğitim Sekreteri)
Duygu Çiloğlu (Gençlik Politikalarından Sorumlu)
Zerrin Acar (Kadın Politikalarından Sorumlu)
Remziye Özbek (Kadın Politikalarından Sorumlu)
Mustafa Özdemir ( Tarımdan Sorumlu)
Hayriye Dalfidan (Basından Sorumlu)
Mutlu Cantaş (STK, Meslek Odaları ve Sendikalardan Sorumlu)
İhsan Sağır (Hukuktan Sorumlu)
Gamze Görcelioğlu ( Çevre ve Doğa Haklarından Sorumlu)
Dilek Bolpaça (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Abdullah Kaçar (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Ramazan Kamacı (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
İlknur Şentürk (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Rauf Yumuk (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Hatice Gümüştaş (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Gökhan Gültekin (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Mustafa Güneri (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Hasan Toker (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Ahmet Ören (İl Yönetim Kurulu Üyesi)
Erdal Berk (İl Yönetim Kurulu Üyesi)

İlçe Başkanları; 
Efeler İlçe Başkanı- Ahmet Mahir Can
Söke İlçe Başkanı- Sibel Işık
İncirliova İlçe Başkanı-Ergün Eğrifes
Sultanhisar İlçe Başkanı- Ünsal Ünal
Nazilli İlçe Başkanı-Ali Çetinkaya
Bozdoğan İlçe Başkanı-Cavit Başoğlu
Kuşadası İlçe Başkanı-Hasan Sargın
Karpuzlu İlçe Başkanı-Erol Sağdıç
Didim İlçe Başkanı-Cüneyt Cabı

 

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158