Özdemir: Kadınlarımız Buzdolaplarının Fişini Çekecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, yeni yılın ilk gününden itibaren uygulanmaya konan zamlar hakkında konuştu.

Özdemir: Kadınlarımız Buzdolaplarının Fişini Çekecek

CHP Aydın İl Kadın Kolları Başkanı Özdemir, ülke ekonomisine dair umutlarının tükendiğini belirtti. Bir umudumuz da baş aşağı giden ekonomimizin ferahlaması için var, demeyi çok dilerim, ancak ne mümkün? Milletimizin tenceresinde korkarım artık tabir-i caizse aş yerine taş kaynıyor.

Başkan Özdemir, yeni yılda gelen son zamlarla birlikte ev kadınlarının zorlu sürece girdiğini aktardı. Özdemir yaptığı açıklamada, “Kadınlarımız gelen elektrik zammını da görünce, bari boşa çalışmasın diyerek, zaten içi bomboş olan buzdolaplarının fişini çekecek. Bırakın iyiye gitmeyi, durulma ihtimali bile uzak görünüyor ekonominin. AKP hükümeti tüm ekonomik açığını vatandaşa ödetme hırsını, her fırsatta ete kemiğe büründürüyor. Ceplerde tüp alacak para kalmamış; meyvenin, sebzenin çürüğünün adı “olgun” olmuş vatandaşa satılıyor. Parça parça peynirler tenekenin dibinden toplanıp gramla vatandaşa satılıyor. Ne olacak bu ekonominin hali diye sormaya bile utanır olduk. Biz bunu sormaya bile utanırken, milleti bu rezilliğe mahkûm edenler, gerine gerine gezecek yüzü kendilerinde buluyorlar. “Pes Doğrusu” demek istiyor insan. Pes doğrusu da, sabah olduğunda uyanan çocuklarına 2 yumurta kırmak isteyen kadınlarımız ne zamana kadar kırık yumurta alacak, akşam olduğunda çocuklarına, ailesine, yarım tas aşı ekmeğinize katık edin demeyi nereye kadar sürdürecek, o ekmeği de fırından yarı fiyatına bayatını alırken. Bütün bunlar bir yana, ülkemizde tablo bu iken, siz AKP yöneticileri, “beceremedik biz bu işi” demek için daha ne kadar bekleyeceksiniz söyler misiniz?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2021, 16:38
YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158