Özmen’den ‘Büyük Kongre’ açıklaması

Özmen’den ‘Büyük Kongre’ açıklaması

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, partisinin yarın yapılacak 7.Olağan Büyük Kongresi ile ilgili açıklama yaptı. Özmen, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partimizin 2023 ve 2053 hedefleri için bir manifesto niteliği taşıyacak konuşmalarını gerçekleştireceği partimizin 7. Olağan Büyük Kongresinin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. 

AK Parti, 24 Mart Çarşamba günü (yarın) 7.Olağan Büyük Kongresini gerçekleştirecek. Konuyla ilgili açıklama yapan partinin Aydın İl Başkanı Ömer Özmen,  “Bildiğiniz üzere, büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için ‘İnandığın yolda yürü’ sloganı ile 2019 Aralık ayında başlayan ve pandemi tedbirleri dolayısı ile kesintiye uğrayan, ertelenen il kongrelerimizin tamamlanmasının ardından hayırlısı ile 24 Mart Çarşamba Günü, ‘Türkiye için güven ve istikrar’ sloganıyla, aynı azim ve kararlılıkla Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla 7.Olağan Büyük Kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi. 

“AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR”

AK Parti’nin iktidara geldiğinden bu yana pek çok alanda önemli çalışmalar yaptığını söyleyen Özmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kaderi Türkiye'nin ve Türk milletinin kaderi ile bütünleşmiş; 83 milyonun partisi olmayı başarmış AK Parti’mizin iktidara gelişi ile birlikte Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, toplu konutta, enerjide, tarımda, sosyal yardımlarda ve iş hayatında Türkiye’ye çağ atlatarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkardık. Biz kaderi Türkiye'nin kaderi ile bütünleşmiş bir partiyiz. Türkiye varsa biz varız, Türkiye güçlüyse biz güçlüyüz. AK Parti milletin partisidir. Türkiye, bugün ulaştığı öz güvenle, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bugün Türkiye, 10 yıl önce hayal dahi edemediğimiz şeyleri bir bir gerçekleştirirken, bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldiyse bunu, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın devrimci ruhuna borçludur. Yerli ve milli bir anlayışla tüm sektörlere yayılan bir üretim modeliyle savunma sanayi, bilişim ve yazılımda Türkiye bölgesinde söz sahibi bir ülke haline gelmiştir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ gibi terör örgütleriyle mücadele yurt içi ve yurt dışında kararlılıkla sürdürülmüştür. Ayasofya Camii 86 yıl sonra yeniden ibadete açılmıştır. Kapalı Maraş 46 yıl sonra açıldı, 30 yıl sonra Karabağ özgürlüğüne kavuşmuştur. Libya'da söz sahibi Türkiye, Karadeniz, Akdeniz, Ege’de hakkını savunmaktadır.

“HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM” 

Tüm bunların yanı sıra bahsetmek gerekir ki, ilerleyişimiz esnasında elbette çeşitli engellerle karşılaştık. Türkiye’nin menfaatleri için ne zaman adım atacak olsak karşımızda emperyalist güçleri ve onların Türkiye’deki basiretsiz maşalarını gördük. Vesayet odakları her fırsatta karşımızdaydı. Millî iradeyi hiçe saymayı meslek edinmiş faşizan tutum tehditleriyle bizi yıldırmaya çalıştı. Çok şükür aziz milletimizden aldığımız güçle, Liderimiz, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve cesaretli duruşu ile AK Partimiz, Türkiye’nin gözüne ışık tutarak görmemizi engelleyenlere karşı, milletimizin yoluna ışık tutarak ilerlemeyi ve güçlenmeyi başarmıştır. Kurulduğumuz günden bu yana önce Allah’ın izni sonra aziz milletimizin teveccühü ile zaferlerle taçlanan yılları geride bırakmanın gururunu yaşıyoruz. Ancak Büyük ve Güçlü Türkiye’nin inşası için çıktığımız yolculuğumuza başlarken verdiğimiz söz gereği ulaştığımız hiçbir hedef bizim için varış noktası değildir çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki Türkiye; hedeflerinden çok daha büyük bir ülkedir. Geçmişte hayal dahi edilemeyen projeler, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlılığıyla hayata geçmiştir. İnşallah devrim niteliği taşıyacak, ülkemizi, partimizi 2023 ve 2024 hedeflerimize ulaştıracak nice projelerimizi aynı azim ve kararlılıkla hayata geçireceğiz. Bu duygu düşüncelerle, Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partimizin 2023 ve 2053 hedefleri için bir manifesto niteliği taşıyacak konuşmalarını gerçekleştireceği partimizin 7. Olağan Büyük Kongresinin partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, Büyük ve Güçlü Türkiye’nin inşası için inandığı yolda azimle, kararlılıkla yürüyen ve ‘Türkiye için Güven ve İstikrar’ sloganı ile yürümeye devam edecek tüm dava arkadaşlarımı saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.”

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158