Yasa dışı örgütlere karşı büyük başarı

Yasa dışı örgütlere karşı büyük başarı

Aydın’da İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, tarafından 2020 yılında yasa dışı örgütlere karşı gerçekleştirilen operasyonlarda yüzde 99 oranında başarı sağlandı.

Aydın Valiliği tarafından terör olaylarına yönelik yapılan operasyonların bilançosu açıklandı. Yapılan açıklamaya göre 2020 yılı içerisinde yasa dışı örgütlere yönelik İl Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan operasyonlarda 147 olayın 145’i, İl Jandarma Komutanlığı’nca yapılan operasyonlarda ise 24 olayın tamamı aydınlatıldı. İl genelinde güvenlik birimleri terör olaylarının aydınlatılmasında yüzde 99 oranında başarı yakaladı.

Güvenlik güçlerine başarılarından dolayı teşekkürlerini ileten Aydın Valisi Hüseyin Aksoy “İlimizde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması ile huzur ve güven ortamının devamlılığının sağlanması kapsamında kesintisiz olarak 7 gün 24 saat görev ifa etmektedirler. Birimlerimizin yoğun çalışmaları neticesi terör olayları ile mücadele kapsamında 2020 yılı içerisinde il genelinde yasa dışı örgütlere yönelik yapılan operasyonlarda meydana gelen toplam 171 olayın 169’u aydınlatılarak büyük başarı sağlanmıştır. Bu başarının yakalanmasında görev alan başta İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı olmak üzere operasyonlarda, icra edilen faaliyet ve uygulamalarda görev alarak fedakârca hizmet veren personelimize teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında üstün başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
liste
SIRADAKİ HABER

banner158